Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Емил Дечев - помощник
Привет, на ел. табло (от новите с автоматични предпазители, ако още могат да се нарекат "нови") имам шум наподобяващ жужене, от предпазителя за захранване на бойлера. Чува се само когато бойлера загрява/консумира ток (3 киловата е), предпазителя е 16А.След подмяна с нов предпазител (пак 16А на шнайдер), шума изчезна за 24 часа и после пак. Ел инсталацията е на 6-7 години, съмнява ме да е "по трасето" проблема с едножилен проводник. Бойлера е 15 годишна нераждавейка елдом, преди време бе сработила термозащитата но еднократно, не се повтори (тогава пак тук се бях посъветвал, извода бе че не е драма ако не се повтаря често). Какво ли причинява" жуженето"? Повишена консумация над 3 киловата, но не чак над 3.5 че да падне предпазителя?
DMN - майстор
Звукът се поражда от механично трептене.
Може би има нещо "хлабаво" в таблото. Пробвай да натиснеш тук там, притегни връзките в таблото. А може и самият предпазител да произвежда звукът(според мен по-вероятно).
А и тази повишена консумация от бойлера е добре да се провери, може да има някакъв проблем, като пробил нагревател например и да има някаква връзка със звука от предпазителя. Всичко е възможно.
:partyman:
kdobrev - специалист
Има ли развитие? Оправи ли го? Какво беше?

Тема "шум(жужене) от ел. предпазител (бушон)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: