Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mgbagera - специалист
Имам трифазна водоструйка но нямам къде да я включа. Поразрових се малко в нета относно, разправиите с ЧЕЗ за отварянето на нова партида и прецених че не си заслужава заради една водоструйка.
Ако я свържа към монофазната мрежа ще загубя (в най добрия случай) 50% от мощността :|


Та попаднах на едно видео от руснаците където свързват един трифазен ел. мотор като монофазен и към него се включва втори трифазен на 380в. Общо взето първия мотор след като се стартира, става като генератор и започва да произвежда 380в. За целта първия мотор трябва да е с поне 1-2kw по-мощен от втория. По нашенските форуми не успях да намеря нищо подобно :? Възможно ли е и дали някой го е правил ?

А ето го и видеото:
DMN - майстор
Айдеееее....пак се почна с тези теми.... :-D
mgbagera написа:
Ако я свържа към монофазната мрежа ще загубя (в най добрия случай) 50% от мощността :|
А от това, което си намислил, колко мислиш да спечелиш над тези 50% ?
sian - специалист
Ако решиш да я продаваш имам интерес. Можеш да я пуснеш на 220 през инверторно управление което ще ти направи 3 фази.
iliya_i - майстор
Цената на два трифазни мотора, по-ниска ли е от таксата за нова партида :?
shadow__01 - майстор
чет юли 25, 2019 11:56 amsian написа:
Ако решиш да я продаваш имам интерес. Можеш да я пуснеш на 220 през инверторно управление което ще ти направи 3 фази.
Това е най-добрата идея досега. Само трябва да се намери инвертор със еднофазен вход и трифазен изход с подходяща мощност на добра цена. Като ефективност е далеч по-добре от мотор генератор и подобни изпълнения.
moimoimoi - майстор
и с честотен инвертор може да не стане
защото при монофазен инвертор двигателя трябва да се свърже в триъгълник /най често това е схемата на свързване за да работи на 230 волта/ това при двигатели около и под 4 киловата. тя тая водоструйка едва ли е повече ок 2.2кв и вероятно е свързана в звезда, и ако не може да се пресвърже в триъгълник не става

по добре си вземи друга водоструйка. или пък си вземи трифазен генератор и така ще получиш и мобилност
mgbagera - специалист
чет юли 25, 2019 11:06 amDMN написа:
А от това, което си намислил, колко мислиш да спечелиш над тези 50% ?
Нямам идея. За това пуснах темата за да разбера дали ще се получи желания ефект.

чет юли 25, 2019 1:47 pmiliya_i написа:
Цената на два трифазни мотора, по-ниска ли е от таксата за нова партида :?
Защо 2 ? Един, и вече го имам монтиран на стар циркуляр. Не съм му гледал табелката но не е малък.



А читавите инвертори започват от 4-500лв на горе което малко обезсмисля нещата и по добре да се мисли за друга водоструйка.
Те генераторите не са ли на същия принцип като заглавието на темата ? Там бензинов двигател задвижва мощен електромотор който произвежда електричество :?
hidrazin - майстор
чет юли 25, 2019 4:56 pmmgbagera написа:
Те генераторите не са ли на същия принцип като заглавието на темата ? Там бензинов двигател задвижва мощен електромотор който произвежда електричество :?
Не баш. И дизелов да е обикновено върти генератор а не електродвигател. Има разлика...
ЦЪК - погледни на страница 28
От там е видно че не можеш да получиш 400V между фазите.
Публикуваните там напрежения са без товар. С товар ще паднат още.
Осен това никога няма да имаш еднакви напрежения на трите фази.
Ама водоструйката си е твоя де.
:partyman:
lpoik - специалист
Егати! Тая водоструика ще излезе златна с тия инвертори,генератори,двигатели и пр.За тия при ще си купиш две водоструики на 220 v.и едната ще бъде резерва. :? :? :?

Тема "Получаване на трифазен ток от стар ел. мотор ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: