Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
moimoimoi - майстор
потопяема помпа сондажна
марка pedrollo трифазна
точния модел не знам, но е 5.5 киловата , подобна на тези http://vodnipompi.bg/index.php?route=pr ... ath=20_114
Hursa - майстор
пон юли 29, 2019 8:48 pmmoimoimoi написа:
спомням си следния случай:помпата е спряла да работи, манометъра показва 6 бара,рестартирам помпата,тя тръгва, водата се чува че идва по тръбата от към помпата и налягането почва да пада и се задържа до към 4 - 4,5бара

аз това си го обеснявам че клапана на водата от мрежата не държи и помпата почва да връща вода в мрежата и дебита през помпата се увеличава над номиналното и съответно и тока се вдига
Може би е възможно да е в това причината.
пон юли 29, 2019 7:39 pmmoimoimoi написа:
помпата е центробежна/с много пластмасови турбинки/
При тези "турбинки" (работни колела) би трябвало да има пръстеновидни уплътнения - може те да са надрани и да допускат по големи протечки от напорната към всмукателната част.
moimoimoi - майстор
тази част с турбинките е сменена с нова,старата задържаше на места а новата се върти плавно и без да задържа,не е в нея проблема
DMN - майстор
Аз да си призная, не ми е ясно на какъв принцип работи тази система :? .
Кой е основният водоизточник - помпата или водопровода?
Каква е ролята на този разширителен съд - да събира вода ли - един вид резервоар? Щото съм виждал нещо подобно в Англия на тавана на една къща. И от там се захранваше с вода къщата, нещо на принципа на тоалетното казанче, само че в огромен вариант.
:partyman:
moimoimoi - майстор
основен водоизточник няма.
водата от водопровода не стига и затова има помпа и тя работи почти постоянно
вода се черпи едновременно и от водопровода и от помпата
ако няма консумация на вода има пресостат който трябва да спре помпата когато налягането се вдигне над 6-7бара
DMN - майстор
moimoimoi написа:
има пресостат който трябва да спре помпата ако налягането се вдигне над 6-7бара
Е, значи пресостатът според мен е заподозрян наравно с клапана след помпата.
Според мен помпата изключва от претоварване с налягането - вдига високо налягане на изхода й. Това си помислих още в началото, затова споменах и за манометъра, който не вярвам да е сложен непосредствено след помпата, така че няма как да се види какво е налягането точно там. Просто предположения от моя стлана :) .
:partyman:
Последна промяна от DMN на пон юли 29, 2019 9:29 pm, променено общо 1 път.
Билян - специалист
Помпите вдигат голям ток не само от голям дебит. При запушване на смукател тока също става голям ако има някой найлон в сондажа и го хваща по някога
LazarGanev - "Велик майстор"
Като гледамтемата заби в образователна посока, а не мисля, че това беше целта на автора и.
moimoimoi, какъв е каталожния напор на помпата? Каква е дълбочината на кладенеца? За да има голям напор, значи дебитът е малък. Дава ли наистина голям дебит тая помпа?
moimoimoi - майстор
помпата мисля е тази https://garden-max.eu/Sondajna-pompa-pedrollo-4sr15-18
на около 50 метра е потопена в сондажа, а водата е някъде на около 22 метра,т.е. помпата е потопена под 28метра вода
дебит има
hidrazin - майстор
Когато вдигне тока до 18А и малко преди да изключи АП-то помпата вади ли вода?
:partyman:

Тема "претоварване на помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: