• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pvk1967 - специалист
Лошото е че това не беше вчера и преподавателя, който отговаряше за поръчката почина, а аз не съм си и помислял, че може да ми е нужно да пазя нещо...!? Явно само човек който е в час може да установи, каквото е нужно...! Аз ще потърся амперклещи но какво точно - в кой момент да меря...! И все още си мисля, че дискусията трябва да се насочи и към това дали не трябва да се монтира още нещо на апарата, за да не влияе така на ел. мрежата...!?
plamen6703 - майстор
Адаш, проблема се очертава да го решаваш съвместно с местното "енерго", може да не те устрои варианта, който ще ти предложат, но тогава ще минеш към вариант смяна на "трафа" или смяна на работното място :) На този твоя трансформатор такъв му е модела и няма какво повече да искаш от него.
Успех! :partyman:
DMN - майстор
Трябва да се измери токът в първичната намотка по време на заварка.
Но това е само за информация.
Едва ли ще промениш нещо, така е изчислен и направен трафа, да върши работа.
Не е приятно за съседите да им мигат лампите, разбираемо е. Купи им едни хубави лед лампи, които не се влияят от промяната на напрежението и светят с еднаква сила, макар че пак може да има леко примигване, зависи от лампите.
:partyman:
fox_vt - майстор
На село ли живееш. Няма какво да мериш. Включи бойлера печки колкото имаш ютии тостер каквото имаш. Да събереш поне 5-6 киловата мощност, ако пак прави така трасето не е добре. Ако е на село може да са тънки или прекалено дълги жиците. Навремето на село за двеста метра трасе адски амортизирани жици с кракрата така падаше до 170 волта. След смяна на жиците няма проблем.
Andri01 - майстор
Приятел / не пиша колега!!!/ ,ти четеш ли отговорите на въпросите си??? Писах ти: намери АМПЕРКЛЕЩИ!!! С това приборче,може и за 300лв да е,не можеш да измериш повече от 20А!!! Тока при точковата заварка е над 50А!! Моя апарат, правен от траф на микровълнова работи над 120А! А за твоя,който е по голям...??!!! Ако не разбираш от токове и измервания ,намери някой по вещ в тези работи ,да ти реши проблема на място! Всичко друго е чесане на клавиатурите от твоя страна и има опастност всичко да завърши с обаждане на 112 за пожарната!!!
DMN - майстор
Andri01 написа:
Писах ти: намери АМПЕРКЛЕЩИ!!!
Човекът го написа малко по-горе:
pvk1967 написа:
Аз ще потърся амперклещи но какво точно - в кой момент да меря.
Мултицетът трябва да напусне тази тема :) . А и имам подозрение, че авторът вече го е повредил неговия...
По-горе писах какво да се измери, разбира се, че с амперклещи.
:partyman:
shadow__01 - майстор
И да измери тока, това какво ще промени? Вероятно преносната мрежа е слаба и при 4-5 киловата плюс другите консуматори напрежението "кляка".
Съседите няма какво да се сърдят. Да подават жалби към енергото за решаване на проблема. Те имат проблем, не автора че иска да работи.
Lutchezar - майстор
Всички тук се правим на врачки. Човекът може да е починал, но има колеги, които знаят какво кога са правили и по какъв начин. В това си изпълнение трансформаторът явно е неприложим на новото място. Или трябва да се преработи, и най-добре от хората от катедра Силова Електроника, Токозахранващи Устройства или каквато е там сега в ТУ, или да се смени цялото устройство с друго, което не взаимодейства така с мрежата.
Дори при пълни технически характеристики и точна схема всичко тук ще е почти стрелба на посоки, няма достатъчно изходни данни за смислен анализ на проблема...
pvk1967 - специалист
Такаа, до тук разбрах и се убедих в няколко неща, част от които могат и да са ми полезни: 1. Че не съм в час със токовете! 2. Че ампеража в първичната намотка трябва да се измери по време на заварка за да се види при какви стойности се случват нещата. 3. Че най- вероятно мрежата в тоя и вид не може да поеме товара въпреки, че от около месец е последна дума на техниката - електромери със сим карти, модерни черни кабели висящи на метални закачалки и т. н.....! И други все такива....! Като се има предвид, че трафа на този етап не мисля да го разглобявам или заменям ми се ще да спомена пак,че от обща култура и от четене в нета, както писах по горе, знам че апарата товари много мрежата и явно трябва да му се монтира нещо, което да поема този ампераж, друга тема е че не знам дали може да се направи такова "НЕЩО" и колко ще струва "ТО"...!
kabel96 - специалист
Ако бяхте сложили една снимка в първия си пост темата отдавна да е приключила.Кажете първо какво заварявате и колко ток му е нужен.Системата може да се преработи по поне 5 начина.1 Махаме контактора и слагаме SSR реле и ооооо чудо нищо не се чува.2 Заварката да става от кондензаторна батерия и тогава нито лампи мигат нито се товари мрежата и тн. и тн.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11

Тема "Правен апарат за точкова заварка консумира много ток при работа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: