• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pvk1967 - специалист
Направих си апарат за точкова заварка, но с по голям траф от тези в микровълнова печка. Заварява много добре, но при всяка точка пада много волтажа в ел. мрежата и съседите се мръщят и си мисля, че или съм пропуснал да сложа нещо или съм сгрешил нещо при монтажа...!? Ще съм благодарен за всеки съвет защото искам да запазя "междусъседския мир"!
hidrazin - майстор
И заваряваш кво? Предполагам танкови брони...
Ми пусни си отделна партида на 20kV .... :-D
:partyman:
moimoimoi - майстор
с голям траф от микровълнова ли си го направил?
pvk1967 - специалист
Заварявам тел в диапазона между 2 и 3мм. Вече провериха 0-та на целия квартал и при мен от енергото - не е от там! Волтажа в мрежата пада при заварката до 170 -180 волта и се възстановява веднага щом пусна педала с микретата за включване...! А трафа е сигурно три пъти по голям от тези които съм виждал в микровълновите!...
kozl - майстор
+1 за проверка на тока де срива напрежението. Вероятно ще трябва уред с памет.
Ако тока е голям, предпазителите какви са и що не падат?
pvk1967 - специалист
Първо да подчертая, че токовете са ми до степен обща култура, така, че може и да не обяснявам правилно...! Не знам кое е голямо, но видях, че в момента на заварката волтажа пада, а не обратното, а и не знам в кои случаи трябва да падат предпазителите...!? Забелязах в някои статии в нета, че се говори за част от апарата, която да "овладява индуцирания ток" - не знам дали го цитирам вярно...!? В моя "апарат" освен траф, контактор, микрета на педала за подаване на ток и човки-електроди...друго няма...!? мисля, че сигурно трябва и нещо за за щита или стабилизация или за не знам какво, заради липсата на което имам тези неприятности...!?
kozl - майстор
Докато не се измери тока само ще си пишем предположения.
Може да поискаш проверка и от ЕРП-то, но не знам как ще реагират като се оказва , че ползваш ток по партида за битови нужди за промишлени цели :?
moimoimoi - майстор
за да се получава пад на напрежение трябва:
1 - да е малък мрежовия трансформатор
2 - да са тънки захранващите кабели
3 - да са дълги разстоянията от трафопоста до къщата
4 - лоши връзки по трасето
pvk1967 - специалист
Аз вече поисках тази проверка както писах по горе. Провериха всичко от трафопоста до работилницата ми и по монофазната и по трифазната партида и всичко е добре...! Кой показател на тока да измеря и в кой момент, защото както писах волтажа в мрежата съм го мерил преди и по време на заварката.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Правен апарат за точкова заварка консумира много ток при работа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: