Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Delev88 - напреднал
Здравейте имам хладилник с фризер канди,проблема е че хладилната част не охлажда, а фризера работи.На 1 компресор са,фризера е долната половина на уреда.Да кажа че компресора загрява до толкова че не можеш да сложиш ръка и да броиш до 3.Какъв би могъл да е проблема и къде да гледам ако мога аз да го отстраня?Добавям снимка на водела компресор.

Прикачен файл

20190730_231931.jpg
hidrazin - майстор
Обърни се към хладилен текник. (Ако не е в гаранция)
И не, няма как да си го оправиш сам.
Е освен ако не си оборудван като хладилен техник.
И не на последно място - имаш необходимите знания.
.......нямаш ги.
Беж към сервиза....
:partyman:
Delev88 - напреднал
вт юли 30, 2019 11:32 pmhidrazin написа:
Обърни се към хладилен текник. (Ако не е в гаранция)
И не, няма как да си го оправиш сам.
Е освен ако не си оборудван като хладилен техник.
И не на последно място - имаш необходимите знания.
.......нямаш ги.
Беж към сервиза....
:partyman:
За познанията,не са кото на техника,но не съм без никакви,инстромент се намира.Просто някой ако може да ме насочи къде да гледам и какъм може да и проблема.А за гаранция на хладилника и дума да не става.Но все пак благодарности за съвета. :partyman:
krasi92 - майстор
какво е налягането на фреона в системата
kozl - майстор
ср юли 31, 2019 12:24 amDelev88 написа:
Просто някой ако може да ме насочи къде да гледам
Гледай следващия хладилник с фризер да е с 2 компресора или "no frost".
Братовчедите патиха с такива хладилници с един компресор и фризерна част. Влачиха по сервизи, трошиха пари и работата се оправи с нови уреди.
Аз избрах LG no frost. На 10-тата година ми направи проблем с трупане на лед. Като изключа трошливите дръжки де струват към 100 кинта комплекта - уредо става за употреба и не е от най-скъпите :-D E по-скъп беше от еднокомпресорните, па и LG-то е с един компресор за двете отделения.
hidrazin - майстор
ср юли 31, 2019 12:24 amDelev88 написа:
Просто някой ако може да ме насочи къде да гледам ...
Гледаш към някой сервиз за хладилна техника.
И преди да пуснеш тая тема трябваше да потърсиш подобна.
ЦЪК - само няколко теми надолу.
Та бегай към сервиза.
:partyman:
fbr - майстор
Колко време работи и колко време почива компесора. Сложи един термометър във фризерната част и после в хладилната част да видим какво става там. Измери и доколко се загрява по време на работа на компресора, тръбата която излиза от компресора и отива към кондензатора (металната платка отзад).
plamen6703 - майстор
ср юли 31, 2019 12:24 amDelev88 написа:
За познанията,не са кото на техника,но не съм без никакви,инстромент се намира.Просто някой ако може да ме насочи къде да гледам и какъм може да и проблема.А за гаранция на хладилника и дума да не става.Но все пак благодарности за съвета. :partyman:
Не ти трябват кой знае какви познания, сега вече всички разбират от всичко :) Разкачваш системата, продухваш, сменяш филтъра, пълниш с фреон и пускаш хладилника да видиш какво се случва, следиш показанията на манометрите и ако всичко е наред, прибираш инструментите и връщаш хладилника на мястото му за по-нататъшно ползване. За около час и половина си готов с всичко :)
Успех! :partyman:
radius - майстор
:lol: :lol: :lol: Пламене, така се прави, дано този стил замени психоаналитичния.
burkov - специалист
Доста е вероятно този хладилник да има клапан, който прехвърля на двата охлаждащи кръга.
Оправлява се от термостати, и ако забие в една позиция или термостатите не получават вярна информация от термодатчиците, хладилника може да има подобно поведение. Компресора е възможно да се загрява защото хладилника не достига, зададената температура и термостатите го палят.

Ако имаше поне модел на хладилника, можеше да е по-насочващо.

Тема "Хладилник с фризер Канди,фризера работи,хладилника не охлажда." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: