Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
moimoimoi - майстор
здравейте колеги,
мой клиент има потопяема помпа трифазна, марка педроло мисля че е 5.5кв
когато работи нормално тока и е около 10 ампера,може цял ден да работи без проблем но идва момент когато вдига тока до 18 ампера и на трите фази равномерно и предпазителя който е 16 ампера или електрониката спира помпата заради претоварване.
въпроса е защо се получава така?
по този начин работи вероятно 5-6 години без проблем.
водата от помпата се подава към водопроводна инсталация на сграда като същевремено има и вода от водопроводната мрежа . а на тръбата от помпата има клапан за да не може вода от водопроводната мрежа да отива в кладенеца

имаше съмнения че турбината част на помпата е износена и е сменена с нова но пак вдига ток понякога и изключва
вода има,не свършва,около помпата няма наноси или пясък
DMN - майстор
На мен ми хрумва, едно контролно манометърче да се сложи, ако има такава възможност, за да се следи какво се случва с налягането на водата след помпата в такива моменти :) .
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Някои потопяеми помпи за да работят коректно и да се охлаждт искат да имат специален кожух (мантел). Дали и тази не е такава и да загрява? Освен това дали помпата е винтова или центробежна?
Hursa - майстор
moimoimoi написа:
а на тръбата от помпата има клапан за да не може вода от водопроводната мрежа да отива в кладенеца
Този клапан - "обратен" клапан ли е или "предпазен"?
Andri01 - майстор
"Обратен"=джендър :? А този клапан е - "невъзвратен" по техническомУ. Като тоците: прав и крив ток няма,а постоянен и променлив :) :partyman:
moimoimoi - майстор
манометър има и налягането е между 4 и 6 бара според консумацията на вода.
помпата е центробежна/с много пластмасови турбинки/
клапана е да не може да минава вода от мрежата към сондажа

утре мисля да проверя този клапан дали работи нормално, защото ми се струва че единствения начин да се претоварва помпата е да се връща вода в сондажа а помпата да се мъчи да я изпомпва
iliya_i - майстор
пон юли 29, 2019 7:39 pmmoimoimoi написа:
клапана е да не може да минава вода от мрежата към сондажа
А кой пречи на помпата да захранва мрежата? Има ли втори клапан за това? И колко е налягането във водопровода, при спряна помпа?
LazarGanev - "Велик майстор"
пон юли 29, 2019 7:39 pmmoimoimoi написа:
утре мисля да проверя този клапан дали работи нормално, защото ми се струва че единствения начин да се претоварва помпата е да се връща вода в сондажа а помпата да се мъчи да я изпомпва
Възвратния клапан не може да натовари помпата, при затворен изход, центробежната помпа е най-разтоварена
moimoimoi - майстор
пон юли 29, 2019 7:45 pmLazarGanev написа:
Възвратния клапан не може да натовари помпата, при затворен изход, центробежната помпа е най-разтоварена
идеята ми е че ако клапана не работи винаги коректно и ако тогава налягането от водопровода стане по високо от това от помпата то мисля че водата ще отива в сондажа
LazarGanev - "Велик майстор"
пон юли 29, 2019 7:48 pmmoimoimoi написа:
идеята ми е че ако клапана не работи винаги коректно и ако тогава налягането от водопровода стане по високо от това от помпата то мисля че водата ще отива в сондажа
И какво от това? Това не натоварва помпата.

Тема "претоварване на помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: