Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tzetz009 - специалист
вт авг 13, 2019 7:09 pmFM STEREO написа:
И фазопоказателите (фазомерите) с глимка светят по индукция, проверява се с въпросният къде е фазата, общият, той се свързва първо с един от проводниците и горе на тавана се проверява къде е фазата, с пробната лампа се проверява къде ще светне и съответно къде е нулата, свъзва се с вторият проводник и горе спрямо нулевият се проверява дали свети, ако свети значи всичко е точно.
:) :-D Горе на тавана ще да са два бели проводника - комутирана фаза , един син (предполагам ! ) за "нула" и един ЖЗ (също предполагам ! ) за "земно" !

Така , че нужда от прозвъняване май няма ! Поне аз така си го представям да е изработено .

:partyman: :partyman: :partyman:
FM STEREO - специалист
Еми така трябва да е, общо са 4, но може и да са 3, без жълтозелен, без зануляване(заземяване).
iliya_i - майстор
Аз пък изобщо не разбрах, каква играчка си е намерил:
нед авг 11, 2019 2:20 pmДомашен немайстор написа:
Обаче изникна неочакван проблем. На две места в апартамента имам двоен ключ за осветление. Съответно към ключа отиват 3 проводника - един черен за фазата и два бели, които от своя страна отиват към лампите. Все още обаче белите проводници не са свързани към нищо.
Ей на това място просто е трябвало да провери дали действително черния е фаза. Останалото:
нед авг 11, 2019 2:20 pmДомашен немайстор написа:
Когато свържа черния (фазата) с единия бял проводник, във втория бял проводник започва да тече лек ток - фазомерът свети едва-едва, а мултицетът редува между 0.00 и 0.01 волта, а като съпротивление между двата бели проводника показва безкрайност. Когато белите проводници не са свързани към черния (фазата), по тях не тече никакъв ток.
са занимания за човек без работа. На всичкото отгоре, дори не знае какво прави и очаква някой друг да му обясни какво е направил. А защо ли го е направил :?
tzetz009 - специалист
:-D Прекалено малко са хората , които просто ей така : " Реших да си сменя изцяло ел. инсталацията вкъщи. Проводниците на инсталацията са ПВ-А1 (...) и са монтирани в гофрирани тръби, така че подмяната им не е трудна."

:? Дет' се вика : "Има нещо гнило в Дания " !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
Brassmonger - специалист
Фазомера е само за предпазна мярка преди да пипнеш с голи ръце. Но при добра изолация на ода някои не светят въпреки наличието на напрежение.
hidrazin - майстор
пет сеп 27, 2019 12:04 amBrassmonger написа:
Фазомера е само за предпазна мярка преди да пипнеш с голи ръце.
Дрън, дрън, дрън, дрън... "Фаомера" не е предпазна мярка и ако не свети не е указание че мое да бараш с голи ръце.
Ако бачкаш при ме, и те видя да бараш с голи ръце след такава проверка, най-малкото ще ядеш шамари.
По-вероятното е - чадър, чанта и у вас. Да копаш компири.
:partyman:
omirchev - специалист
вт авг 13, 2019 7:09 pmFM STEREO написа:
И фазопоказателите (фазомерите) с глимка светят по индукция.......
За да не свети по индукция, слагате един дървен стол и стъпвате на него, така се намалява връзката с земята и фазопоказателят ще свети на фазата по слабо, а там където е светил по индукция няма да свети!
Индукцията бива 3 вида :) Електрическа, магнитна и електромагнитна :) В случая нито една от тях не помага на глимлампата да свети. И дървеният стол не намалява връзката със земята, а увеличава електрическото съпротивление на веригата затворена през Вас. Между другото и пластмасов стол върши същата работа :) Обаче и двата вида столове не влияят на индукцията.
Фазоуказателят си работи изцяло по закона на Ом, а светенето е вследствие на електрически разряд. Вътре има и един резистор ( няколко мегаома ) за ограничаване на тока, който тече през Вас до безопасна величина.

По индукция работят онези приборчета за откриване на проводник под мазилката...

Тема "Ел. инсталация - странен проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: