Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tzetz009 - специалист
Хамериканците я почнаха тая мода да се ползват зелени светодиоди като възможен заместител на нормални фотодиоди в схемите за соларни тракери . Явно нещата опират до цените там или до голямото разстояние до най-близкия " RadioShack " .

Иначе сегашната тема си е "кауза пердута" както и да го погледнеш !

:partyman: :partyman: :partyman:
muhala - майстор
http://hobby.neomontana-bg.com/kit99.htm такова нещо си бях купил като бях студент. С фотодиоди е. Тока е много малък.
hidrazin - майстор
Българските 2Ф1075 са аналог на тези по-долу.
Все пак имат голяма площ - 4х4,6 мм а се представи колко е голям кристала на един светодиод за да попадне достатъчно светлина...
Прикачен файл:
792.gif
792.gif (73.67 KиБ) Видяна 1636 пъти

:partyman:
zz_stefanov - майстор
На път сме да слезем в мазето :)
hidrazin - майстор
пон авг 19, 2019 7:50 amzz_stefanov написа:
На път сме да слезем в мазето
Изчакай някой да вкара и магнити. Перманентни естествено и нещо квантово. :-D
:partyman:
Lutchezar - майстор
Авторът е искал да напише Фотодиоди, просто сигурно е начинаещ, май трябва да се примирим с това че има грешка в заглавието и описанието.
Brassmonger - специалист
Ако е LED лента почти няма шанс заради резистора на всяка тройка светодиоди. Ще трябва доста лента за да захрани дори един от същия вид.
Lisko - майстор
пон авг 19, 2019 9:28 amhidrazin написа:
пон авг 19, 2019 7:50 amzz_stefanov написа:
На път сме да слезем в мазето
Изчакай някой да вкара и магнити. Перманентни естествено и нещо квантово. :-D
:partyman:
Сега модата, е че хубавите работи са нано-
:-D
petromaniq66 - специалист
Топлата вода е измислена, само че някои мислят да я правят по-топла ...като я охлаждат - е туй си мисля аз. И не се учудвам след като тези дето им мислят учебниците по физика си мислят за същите "хубави работи" както и татуираните им учителки които им ги разясняват долато лапетата си чоплят фейса( е и носа може) . Е не разбирам от нано ама те разбират от бг мамо - само :-D . Наскоо кой ти е казал че светодиодите правят "трифазно или там с колко огледала и слънца ги" светиш че да им спираш обратния ток? Я първо почни с крушка и батерия, че ние като ни биеше тока от самоиндукция и НАСА не е сънувала ни зелени ни широкоспектърни свето и фото диоди. Чудя ти се защо се измисли такъв вундеркинд да измислиш светодиод като източник на енергия. Правехме опити навремето като разколачвахме руски германиеви транзистори, ама целта не беше да точим енергия, а да се ползват като фоточивствителни елементи.

Тема "Светодиод като източник на енергия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: