• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Току що отворих диспут.
Поръчано на 30.06 по обяд и днес по обяд изтече времето за доставка.
Дреболия някаква но продавачът не удължи срока.
Пък и да пробвам дали ме пуска да отварям диспут.
Според тракинга от 10.08 пратката е в ... Лиеж Белгия.
Ще видим какво ще стане.
:partyman:
fox_vt - майстор
ср авг 21, 2019 8:42 amvalentino76bs написа:
вт авг 20, 2019 6:02 pmmiroki написа:
Пиша му. Ако е за 1 долар обичайно ми казва да го похваля. Ако е за повечко ми казва да си поръчам същата стока още веднъж и ми изтегля парите. Но после не изпраща пратката.
Но от скоро има проблем с получаването. И много стоки, особено с DHL минават през митница. Последно ми я спряха в митница не в моя град. И стана голяма драма. Пълномощни нотариални. Код за митница, цена за услуга и ДДС, ако е от 15 до 150 лв. Ако е повече и мито. Ускъпяването е с 50% и поръчвам само дрънкулки за по долар два.
Уф и аз го преживях това!Интересното е ,че имаше 4 доставчика и аз избрах най евтиния около 3 долара а днл беше последен и най скъп около 66 $.И като ми се обадиха от митницата подскочих хиляда глупости.Ползвали са днл незнайно защо и като почна една драма чудо! За 30 долара продукт платихме 20лв.митнич.фирма за обраб.на документи 15 лв ддс банков превод, 24лв днл доставка и бягане насам натам.Че и тъпото беше ,че не е за мен един го домързя сам да си го поръча и стана филма ,още ме държи!
И аз го ядох това със едни комбинирани ампер/волтметри за табло. Шест броя и аз си поръчах един и за мен . От 80 лв станаха почти 130 лв . От тогава само на мен се поръчвам.
Относно тарикатите доста търговци пишат доставка до целия свят без България. Само ние сме най големите на тая планета. Китаеца с нищо не е виновен. Ако лично той не ви го доставя няма какво да му се сърдите, човека го пуска с доставка която вие сте си избрали, разбира се най евтината какво очаквате. Да ви дойде до вратата със дрон от китай ли. Като сте толкова отворени купувайте си нещата от бг магазин за няколко пъти по висока цена но доставка за ден. Ама нали сме терикаТи с главно Т хем искаме за жълти стинки хем после диспути и глупости. Досега никога не съм отварял диспут, ако иска и след половин година да дойде или изобщо да не дойде. Като пазарувам от на майната си съм поел риска да загубя.
EDI - майстор
Купувам само от тук и не съм имал грижи до сега за нищо.
hidrazin - майстор
съб авг 31, 2019 6:15 pmEDI написа:
Купувам само от тук и не съм имал грижи до сега за нищо.
Голяма грешка.
Ако имах възможност, от БГ не бих си взел и улично псе.
:partyman:
Christo - майстор
съб авг 31, 2019 7:53 pmhidrazin написа:
съб авг 31, 2019 6:15 pmEDI написа:
Купувам само от тук и не съм имал грижи до сега за нищо.
Голяма грешка.
Ако имах възможност, от БГ не бих си взел и улично псе.
:partyman:
Триста процента съгласен!!
Жена ми ползва едни кабели за медицински цели. Шест единични ширмовани кабела по метър, половин квадрат, гъвкави. Теслата е, че трябва да са шест цвята и куплунзите са супр нестандартни. Един български хубавец ги продава за 450 лева комплекта. Траят по половин година и се скапват. Намерих ги в Китай за двайсет долара комплекта. Взех трийсетина наведнъж да минимизирам транспортните разходи. Всяка седмица пита нахалникът какво става, няма ли вече да купуваме пак от него.
vlax - майстор
съб авг 31, 2019 8:42 pmChristo написа:
Триста процента съгласен!!
Жена ми ползва едни кабели за медицински цели. Шест единични ширмовани кабела по метър, половин квадрат, гъвкави. Теслата е, че трябва да са шест цвята и куплунзите са супр нестандартни. Един български хубавец ги продава за 450 лева комплекта. Траят по половин година и се скапват. Намерих ги в Китай за двайсет долара комплекта. Взех трийсетина наведнъж да минимизирам транспортните разходи. Всяка седмица пита нахалникът какво става, няма ли вече да купуваме пак от него.
Жена ти случайно да не е доФтор.И кабелите не са 6 а 10.
За да ги сменя на половин година,търси причината в жена си,не в кабелите.
:partyman:
plamen6703 - майстор
Може причината да е и в пациентите, ако става дума за ЕКГ холтер, има ги с пет и шест кабела според модела.
Периодично ми носят за ремонт такива машинки и освен кабелите често страдат и от сътресения причинени от немърливи пациенти :) ! :partyman:
EDI - майстор
Аз проблеми нямам никакви с покупките.Намирам всичко, което ми трябва на изгодна за мен цена.Ако имате проблеми, зора си е Ваш-чакайте, спорете, мрънкайте и т.н.
vlax - майстор
съб авг 31, 2019 11:13 pmplamen6703 написа:
Може причината да е и в пациентите, ако става дума за ЕКГ холтер, има ги с пет и шест кабела според модела.
Периодично ми носят за ремонт такива машинки и освен кабелите често страдат и от сътресения причинени от немърливи пациенти :) ! :partyman:
Ако става въпрос за ЕКГ Холтер има още и с 4 и 7 и 10 кабела.Там има вина и пациента.
:partyman:
Christo - майстор
нед сеп 01, 2019 6:20 amvlax написа:
съб авг 31, 2019 11:13 pmplamen6703 написа:
Може причината да е и в пациентите, ако става дума за ЕКГ холтер, има ги с пет и шест кабела според модела.
Периодично ми носят за ремонт такива машинки и освен кабелите често страдат и от сътресения причинени от немърливи пациенти :) ! :partyman:
Ако става въпрос за ЕКГ Холтер има още и с 4 и 7 и 10 кабела.Там има вина и пациента.
:partyman:
Хайде да не дискутираме едни кабели 6 или 10 са. Все още не съм изкукал толкова. И причината за дефектирането е много прозаична. Нарича се "рядко къпане". От потта пластмасата на изолацията става толкова твърда, че се чупи и медното жило се къса. И като се скъса до куплунга, хвърляш кабела. Ако беше само до дисциплината на персонала, нямаше да има цели фирми, произвеждащи единствено резервни кабели. Те и за това куплунгите са супер нестандартни, за да не може лесно да се подменят. Темата беше друга. Изгодно е да се търгува чрез Алиекспрес, защото иначе попадаш на разни нашенски мошета, които умножават не по две, ами по пет-десет.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Въпрос за покупки от „Алиекспрес"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: