• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
dikata1975 - специалист
вт авг 20, 2019 11:15 pmhidrazin написа:
вт авг 20, 2019 9:52 pmdikata1975 написа:
Спор не може да се открие докато не изтече срока.
Диспут можеше да се отваря и преди да изтече срока. Правил съм го няколко пъти.
Аз също,но преди.Сега като дадеш отметката ,че не си получил стоката и срока не е изтекъл не ти дава да отвориш спор.Това е само за 60 дни(след това ,ако е удължено времето можеш по всяко време да спориш).Обикновенно изчаквам от 5 до 10 дни след 60 тия и споря с чиста съвест.Това е от последните ми 2 спора тая година за забавяне.
ESPACE - майстор
вт авг 20, 2019 11:44 pmtorbalan написа:
вт авг 20, 2019 5:49 pmESPACE написа:
Като вдигнете диспут и го спечелите и след месец дойде пратката как плащате на китаеца?
Иначе ако човек има желание - те винаги имат едни фиктивни стоки, които могат да бъдат купени и така китаеца си получава парите.
Правил съм го при други случаи.
На мен това ми е ясно, аз винаги предлагам удължение на срока, понякога по два, че и три пъти. Не вдигам диспути за забавяне и винаги всичко е пристигало, дори и с голямо закъснение. Два пъти относно едни обърквации сме си оправяли сметките с китайците точно с такива Extra Fee link-ове. Просто ми стана интересно колко хора си получават пратките след спечелен диспут и си траят, така нещо не се ли чувстват неудобно :) Единия път предложих на китаеца(беше нещо здраво омотал, поръчката, връщане, пак пращане и междувременно бях спечелил диспут) да поръчам същата стока, той да не я изпрати, а аз да потвърдя че съм я получил. Отказа, прати ми линка за Extra Fee, платих и тогава видях че ми е пратил линк за Extra fee към друг магазин. Ония междувременно си бяха дръпнали парите, въобще не ги беше заинтригувало какъв съм, защо им плащам, че и съобщение с точна сума им бях пратил. После пак кореспонденции да ми върнат парите, и чак тогава му платих след 4 месеца. Яко ги надроби тогава този китаец, беше ми образувал нерви да се разправям.
valentino76bs - майстор
вт авг 20, 2019 6:02 pmmiroki написа:
Пиша му. Ако е за 1 долар обичайно ми казва да го похваля. Ако е за повечко ми казва да си поръчам същата стока още веднъж и ми изтегля парите. Но после не изпраща пратката.
Но от скоро има проблем с получаването. И много стоки, особено с DHL минават през митница. Последно ми я спряха в митница не в моя град. И стана голяма драма. Пълномощни нотариални. Код за митница, цена за услуга и ДДС, ако е от 15 до 150 лв. Ако е повече и мито. Ускъпяването е с 50% и поръчвам само дрънкулки за по долар два.
Уф и аз го преживях това!Интересното е ,че имаше 4 доставчика и аз избрах най евтиния около 3 долара а днл беше последен и най скъп около 66 $.И като ми се обадиха от митницата подскочих хиляда глупости.Ползвали са днл незнайно защо и като почна една драма чудо! За 30 долара продукт платихме 20лв.митнич.фирма за обраб.на документи 15 лв ддс банков превод, 24лв днл доставка и бягане насам натам.Че и тъпото беше ,че не е за мен един го домързя сам да си го поръча и стана филма ,още ме държи!
Junak - майстор
вт авг 20, 2019 8:47 pmantonioven написа:
Ами имам няколко случая с върнати пари и винаги след това стоката пристига, най-драстичното забавяне беше за два мултицета по около 14 долара, поръча ги на 11.11.2017г. (на тази дата има големи пРИмоции), пристигнаха към края на Март. Междувременно жълтите върнаха парите, а аз какво направих, отидох и си ги прибрах от пощата и до там, защо да им организирам повторно плащане? В условията пише че до 60 дни трябва да ми ги доставят, след това парите са обратно изискуеми. В началото на Юни направих три отделни поръчки за 3 бр. еднакви дистанционни, двете пристигнаха преди месец, третото още го няма. Оспорих го, вчера излезе решението за връщане на средствата, сигурно и то ще се появи след време.
Еми то заради българския тарикатлък шипинга за България ще се увеличава, а после и даже няма да доставят за BG. Ама ние сме си такива... Тарикати...
npace - специалист
ср авг 21, 2019 10:30 amJunak написа:
даже няма да доставят за BG
И ние какво - да ревем ли, какво да правим? :lol:
hidrazin - майстор
ср авг 21, 2019 3:28 pmnpace написа:
И ние какво - да ревем ли, какво да правим? :lol:
Ми вие ще си ядете ярмата.
И ще произвеждате тор и мръвки. Ако не ви прасне африканската чума... :lol:
:partyman:
antonioven - специалист
Еми то заради българския тарикатлък
Защо да е тарикатлък, аз съм си поръчал три ламби убиец на комари в началото на лятото, платил съм ги веднага, търговецът е поел задължението да ми ги достави до 60 дни, мен какво ме интересува по чия вина се бавят, продавача организира доставката, негова е отговорността,коя е некоректната страна в такъв случай. За какво са ми тези ламБИ през Декември.
hidrazin - майстор
Ми да беше си ги поръчал в началото на зимата или с DHL.
Пък като ги бързаш - такива има по нашите магазини колкото си искаш.
:partyman:
torbalan - Дървен философ
чет авг 22, 2019 7:44 pmantonioven написа:
...За какво са ми тези ламБИ през Декември.
За следващия юли...
Junak - майстор
чет авг 22, 2019 7:44 pmantonioven написа:
Еми то заради българския тарикатлък
Защо да е тарикатлък, аз съм си поръчал три ламби убиец на комари в началото на лятото, платил съм ги веднага, търговецът е поел задължението да ми ги достави до 60 дни, мен какво ме интересува по чия вина се бавят, продавача организира доставката, негова е отговорността,коя е некоректната страна в такъв случай. За какво са ми тези ламБИ през Декември.
Нали знаеш, че освен законовите положения има и морални норми. Да, не си длъжен нищо да платиш. Е, ако сте повечко такива, децата на китаеца може и да останат гладни, ама ние нали го прекарахме... И от Белгия до България се бавят стоките, и в Български пощи... И китаеца не е виновен, ама на... Ние :finga: :finga: :finga:
ср авг 21, 2019 3:28 pmnpace написа:
И ние какво - да ревем ли, какво да правим? :lol:
Еми да, ако искаш ревеш, ако искаш грухтиш... Демокрация е :supz:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Въпрос за покупки от „Алиекспрес"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: