• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
muhala - майстор
Здравейте,

Вчера монтирах едни осветителни тела в апартамент на познат. На едно от телата са сложени 5 13 ватови ЛЕД лампи Orbiled vitoone. Не знам дали са куча марка.
Странното нещо е, че при първото пускане с една лампа за проба всичко беше наред.
Сложихме втората, пак пуснахме и пат... предпазителя на осветлението, главния в ап. табло и този в ГРТ паднаха.
Човека намери домоуправителя и слязоха, отвориха таблото, вдигнаха предпазителя. Аз си прегледах връзките, всичко изглеждаше наред. Лепнах изолационна лента на лустерклемата за по - сигурно. Монтирах всички крушки и всичко беше ОК.
Тази сутрин човека ми каза, че през нощта е светнал лампите и пак са паднали предпазителите. Този път само два - на осветлението и в ГРТ.
Днес отидох да взема тялото. Ще го прегледам довечера обстойно, но искам да ви питам дали на вас ви се е случвало ЛЕД лампа да сваля предпазителя при пускане.
iliya_i - майстор
Щом предпазителите изключват по 2 - 3 наведнъж е от късо съединение. Виж добре ли са изолациите.
DMN - майстор
Според мен проблемът е в някоя лампа(втората) или фасунгата там или...каквото и да е ще го откриеш, като вземеш тялото :) .
Иначе, ако всичко е наред, не трябва да падат предпазители от лед лампи, то е ясно :) . А може и нещо някъде по инсталацията. Неведоми са пътищата електрически :-D .
:partyman:
tzetz009 - специалист
Като се погледне във фасунгата от страната на ламБата не трябва да има стърчащи проводници ! Бай китаец може да е зачистил повече проводниците и да достигат до гривната !

:partyman: :partyman: :partyman:
kozl - майстор
На мен се е случвало, но със захранване за 12V. И не всички предпазители, само този към захранването. Захранването замириса на изгоряло. Понеже беше в гаранция - върнах го в Щайнбергер с проблеми, щото захранването работеше - миришещо :shock:
Понеже беше капсуловано и го подмениха, та така и не разбрах къв му е проблема, но аз си мисля, че в кондензатора след изправителните диоди. Явно кондензатора е дал на късо и след като късото е изгоряло, изчезнало и окадило, изправителя може да работи и с нефилтрирано изправено напрежение.
Обаче за да падне главния АП, па и тоя в ГРТ от късо в кондензатор, па и дали има такъв изобщо :?
А според мен такова късо де сваля главния АП и този в ГРТ трябва да остави следи :?
При мен за "Orbiled vitoone" ми излизат LED крушки,


Изображение


но като пишеш за монтаж на осветителни тела :? може проблема да е в телата - разглобявай и търси следи.
nikolov333 - майстор
Абажура заземен ли е :?:
muhala - майстор
ср сеп 04, 2019 10:25 pmnikolov333 написа:
Абажура заземен ли е :?:
Да
nikolov333 - майстор
Предполагам, че късото е към заземяването за да падат всички АП.. Към нулата обикновенно падат само "локално" предпазителите. :idea:
muhala - майстор
ср сеп 04, 2019 11:06 pmnikolov333 написа:
Предполагам, че късото е към заземяването за да падат всички АП.. Към нулата обикновенно падат само "локално" предпазителите. :idea:
Странно. Какво е обяснението?
nikolov333 - майстор
Не знам.. Наблюденията ми са такива. В темата за ДТЗ писах за това преди доста време и май не получих обоснован отговор.. :?

viewtopic.php?f=11&t=680&start=820#p689779

Може би най-вероятното обяснение е в този пост на много уважавания от мен г-н П.Петков..

viewtopic.php?f=11&t=680&start=830#p690019
  • 1
  • 2

Тема "LED лампа и предпазители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: