Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
CYPER - специалист
Преди няколко дена сложих повече пране отколкото трябва и пералнята започна да се тресе яко. Резултатът беше откачен маркуч за мръсна вода и едната горна пружина.

Отворих я, закачих маркуча и пружината и я пуснах тестово с малко пране на 800 оборота.

Нивелирана е с нивел.

Моля, който има търпение да изгледа клипчето и да каже дали вибрира извън нормите.
[youtube]
lov - майстор
Ша са плашиш кога тръгне да простира сама. :lol:

Споко в норми си е. Но за всеки случай си виж амортисьорите как са.
kozl - майстор
На майка ми пералнята е дърто канди от 1980 г. Доста години работи в шкаф, притисната и немаше къде да се разхожда. Преди двадесетина години и сменихме мястото и започна разходки. С планка фиксирах корпуса към стоманобетоновата плоча и нема мърдане.
plamen6703 - майстор
Едни нови амортисьори за 20 лв. и ще заспи :) ! :partyman:
burkov - специалист
Е как няма да танцува, пуснал и музика и снима клипче :lol: :lol: :lol:
kuger - майстор
ср сеп 04, 2019 9:48 amplamen6703 написа:
Едни нови амортисьори за 20 лв. и ще заспи :) ! :partyman:
Ако не е разбила лагерите вече :shock:
CYPER - специалист
Ето ново видео с по hardcore танц.
Пера доста тежка памучна постелка за баня и си мисля, че просто се събира в единия край на барабана и това води до дисбаланс и вибрации. Шумът е от барабана, удря се в една пластмасова част.

Как мога да тествам дали има проблем и къде е?

plamen6703 - майстор
Нали виждаш и чуваш, че има проблем!
Проблема може да го търсиш като обърнеш пералнята с "главата" надолу и видиш дали няма да останат да стърчат амортисьорите. Вариантите са амортисьори /със сигурност/, разбит лагер, откъсната кръстачка на барабана. При откъсната кръстачка на барабана стърже в "пластмаса", ама ти не казваш в какво точно стърже и дали вътре в казана, може да става дума за нещо отвън в пералнята да опира.
Направи още един клип с нещо още по-тежко и ще видиш къде е проблема още докато снимаш, а може и още проблеми да си създадеш! :partyman:
kuger - майстор
Струва ми се проблема е в амортисьорите. Преди няколко месеца имах подобен проблем. След като жена ми изпра одеяла и ватенки в дъртия Зероват, се получи почти същото. Амортисьорите /две черупки около тръба/ бяха на парчета. Е, смених ги, но се оказа, че и лагерите на барабана са дали фира. След смяна на амотата се успокои барабана, но чукането от разбити лагери си остана. Все пак пералнята е над 25 годишна, събирам парички за нова.
Прегледай и от зад.
vlax - майстор
ср сеп 04, 2019 2:37 pmplamen6703 написа:
Направи още един клип с нещо още по-тежко и ще видиш къде е проблема .....

Тема "Пералня Candy танцува" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: