Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
CYPER - специалист
чет сеп 05, 2019 4:36 pmplamen6703 написа:

Точно така, за амортисьорите не би трябвало да имаш никакви проблеми при смяната и ако не е проблем сподели какъв е крайният резултат :)
Късмета ще е на твоя страна! :partyman:
Смених амортисьорите днес и пералбята живее 2ри живот. Разликата е огромна. Пуснах 3 големи хавлии на 90 градуса и всичко мина гладко. Дори маншонът се оправи леко, но все пак ми се струва усукан леко.
Амортисьорите имаха едни бели пластмасови втулки, които махнах понеже с тях не успях да пъхна това което ги държи. На старите не бяха махнати.
ИзображениеИзображение


Благодаря на всички за помоща :supz:
CYPER - специалист
чет сеп 05, 2019 7:46 pmvolf написа:
След пране ако вратата на пералнята стои затворена е предпоставка за поява на мухъл.
Пералнята ми е наследство от баща ми лека му пръст и нямам идея дали я е отварял след пране. Аз я оставям отворена.
plamen6703 - майстор
чет сеп 05, 2019 10:09 pmCYPER написа:
чет сеп 05, 2019 4:36 pmplamen6703 написа:

Точно така, за амортисьорите не би трябвало да имаш никакви проблеми при смяната и ако не е проблем сподели какъв е крайният резултат :)
Късмета ще е на твоя страна! :partyman:
Смених амортисьорите днес и пералбята живее 2ри живот. Разликата е огромна. Пуснах 3 големи хавлии на 90 градуса и всичко мина гладко. Дори маншонът се оправи леко, но все пак ми се струва усукан леко.
Амортисьорите имаха едни бели пластмасови втулки, които махнах понеже с тях не успях да пъхна това което ги държи. На старите не бяха махнати.
Благодаря на всички за помоща :supz:
Виж какво значи родился в сорочке, ел.инсталации оправяш, сега пералня :wink:
Справил си се много добре, на маншона му няма нищо, а смяната на амортисьорите приеми като покана за танц и събирай пари след време за нова пералня :) ! :partyman:
sts - специалист
Пламене въобще не се е справил добре само е "закърпил" положението.
След като питащият е махнал втулките на амортисьорите се вижда че не
знае за какво служат.
След като е отворил пералнята трябваше да направи преглед последователно на:
- амортисьори;
- маншон - опипване с ръка към ръба на барабана /да се пазят пръстите/;
- барабан - проверка на лагерите при откачен ремък;
- ремък и ремъчна шайба - износване,разтягане,приплъзване;
- ремъчна шайба на двигателя - разместване по оста / Samsung/;
- гумени съединения - течове и филтър;
След като даде резултат проверката може да се търси решение.
Пералнята /уплътнителят на люка,маншона и отсекът за перилния препарат/
след всяко пране трябва да се подсушават.
plamen6703 - майстор
Справил се е не по-зле от ремонт в сервиз :) , а другото са просто лирически отклонения :wink: ! :partyman:
kuger - майстор
Тия бели втулки не са сложени за красота, не е трябвало да ги махаш.
CYPER - специалист
Някой все пак ще сподели ли за какво са?

В един друг форум намерих мнение на колега минал през същото като мен. Мисля че втулкуте се махат понеже щифта е за 13mm дупка.
Намерих амортисьорите тук във Варна и ги купих. Оказа се, че моите са с отвор за щифта 13мм, а в търговската мрежа с абсолютно същия партномер се продават само за 11мм щифт, но се оказа, че майсторите махат една пластмасова втулка и ги монтират така. Същото направих и аз и мисля, че няма да има проблем. Иначе амортисьорите се оказаха 120N (нютона) и всъщност старите вече за нищо не стават, като ги съпоствя с новите. Сега пералнята си стои стабилно. Няма поскачане, няма опити да разбие плота и т.н. Цената на амортисьорите е 9 лв. за бр. При тази цена не си заслужава да се сменя феродо или каквито са там тези кечета, а то ги и няма.
vitorio83 - специалист
Да не отварям нова тема, имам пералня канди комбнирана със сушилня,всичко ок, но при центрофуга тресе всичко около себе си,даже се мести поставката за съхнене на чинии на кухненския плот.Пералнята е нова,на две седмици,нивелирана е.Преди монтажа махнах транспортните болтове,все пак ще проверя да няма още някой болт.Всяка насока ще ми е от полза мерси!
plamen6703 - майстор
Насоката при проблеми с гаранционни уреди е към обслужващият сервиз!
Предлагат услугата монтаж на автоматична пералня и ако има проблеми с уреда се отстраняват за сметка на гаранцията!
Успех!
DMN - майстор
vitorio83 написа:
центрофуга тресе всичко около себе си
Барабанът движи ли се радиално по време на центрофуга, особено в началото при още ниските обороти?
На колко оборота работи?

Тема "Пералня Candy танцува" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: