Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
CYPER - специалист
чет сеп 05, 2019 4:36 pmplamen6703 написа:

Точно така, за амортисьорите не би трябвало да имаш никакви проблеми при смяната и ако не е проблем сподели какъв е крайният резултат :)
Късмета ще е на твоя страна! :partyman:
Смених амортисьорите днес и пералбята живее 2ри живот. Разликата е огромна. Пуснах 3 големи хавлии на 90 градуса и всичко мина гладко. Дори маншонът се оправи леко, но все пак ми се струва усукан леко.
Амортисьорите имаха едни бели пластмасови втулки, които махнах понеже с тях не успях да пъхна това което ги държи. На старите не бяха махнати.
ИзображениеИзображение

Благодаря на всички за помоща :supz:
CYPER - специалист
чет сеп 05, 2019 7:46 pmvolf написа:
След пране ако вратата на пералнята стои затворена е предпоставка за поява на мухъл.
Пералнята ми е наследство от баща ми лека му пръст и нямам идея дали я е отварял след пране. Аз я оставям отворена.
plamen6703 - майстор
чет сеп 05, 2019 10:09 pmCYPER написа:
чет сеп 05, 2019 4:36 pmplamen6703 написа:

Точно така, за амортисьорите не би трябвало да имаш никакви проблеми при смяната и ако не е проблем сподели какъв е крайният резултат :)
Късмета ще е на твоя страна! :partyman:
Смених амортисьорите днес и пералбята живее 2ри живот. Разликата е огромна. Пуснах 3 големи хавлии на 90 градуса и всичко мина гладко. Дори маншонът се оправи леко, но все пак ми се струва усукан леко.
Амортисьорите имаха едни бели пластмасови втулки, които махнах понеже с тях не успях да пъхна това което ги държи. На старите не бяха махнати.
Благодаря на всички за помоща :supz:
Виж какво значи родился в сорочке, ел.инсталации оправяш, сега пералня :wink:
Справил си се много добре, на маншона му няма нищо, а смяната на амортисьорите приеми като покана за танц и събирай пари след време за нова пералня :) ! :partyman:
sts - специалист
Пламене въобще не се е справил добре само е "закърпил" положението.
След като питащият е махнал втулките на амортисьорите се вижда че не
знае за какво служат.
След като е отворил пералнята трябваше да направи преглед последователно на:
- амортисьори;
- маншон - опипване с ръка към ръба на барабана /да се пазят пръстите/;
- барабан - проверка на лагерите при откачен ремък;
- ремък и ремъчна шайба - износване,разтягане,приплъзване;
- ремъчна шайба на двигателя - разместване по оста / Samsung/;
- гумени съединения - течове и филтър;
След като даде резултат проверката може да се търси решение.
Пералнята /уплътнителят на люка,маншона и отсекът за перилния препарат/
след всяко пране трябва да се подсушават.
plamen6703 - майстор
Справил се е не по-зле от ремонт в сервиз :) , а другото са просто лирически отклонения :wink: ! :partyman:
kuger - майстор
Тия бели втулки не са сложени за красота, не е трябвало да ги махаш.
CYPER - специалист
Някой все пак ще сподели ли за какво са?

В един друг форум намерих мнение на колега минал през същото като мен. Мисля че втулкуте се махат понеже щифта е за 13mm дупка.
Намерих амортисьорите тук във Варна и ги купих. Оказа се, че моите са с отвор за щифта 13мм, а в търговската мрежа с абсолютно същия партномер се продават само за 11мм щифт, но се оказа, че майсторите махат една пластмасова втулка и ги монтират така. Същото направих и аз и мисля, че няма да има проблем. Иначе амортисьорите се оказаха 120N (нютона) и всъщност старите вече за нищо не стават, като ги съпоствя с новите. Сега пералнята си стои стабилно. Няма поскачане, няма опити да разбие плота и т.н. Цената на амортисьорите е 9 лв. за бр. При тази цена не си заслужава да се сменя феродо или каквито са там тези кечета, а то ги и няма.

Тема "Пералня Candy танцува" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: