• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
antonioven - специалист
Здравейте, търся защитно устройсво във вид щепсел-контакт със следните функции.

1. Защита от пренапрежения (токови удари в мрежата).
2. Защита от ниско и високо напрежение в мрежата. При преминавате на горен или долен праг да прекъсва захранването.
3.Отложено включване (няколко минути), след отпадане и въстановяване на захранването в мрежата.

Защитаваният уред ще е люпилня, тя ще работи на село като веруятно ще бъде оставяна без надзор по 2-3 дни.
П. Петков - специалист
24 Волтов UPS с външен, тягов акумулатор.
Примерно такъв:
https://vikiwat.com/avariyno-zahranvane ... soida.html

P.S.
Няма по-добър UPS от пуяка!
Захранването е само малко вода и жито.
https://www.bgfermer.bg/Article/901516
Hoвoceлckи - майстор
Личните ми впечатления от пуйките са, че не е точно така ...
Колебанията в мрежовото напрежение по-скоро в случая не са фатални. Виж, продължителната липса на ток, вече е сериозен проблем. UPS би бил полезен в случая, при това не виждам защо трябва да е "с истинска синусоида" (висока цена). Тук е мястото да уточниш колко голям ти е инкубатора (каква мощност консумира).
Това да няма човек край него по няколко дни, хич не е добра идея!
Би ли ни казал (показал) какъв е всъщност?
Antonii - майстор
Ще ви спестя задаването и отговарянето на още "тъпи" въпроси, както и на още непоискани съвети.
Има такъв уред, но по принцип добрите уреди са за директен монтаж в таблото.
Търсете - уред за защита от пренапрежение и ще намерите това което искате.
ZMeyGorianin - майстор
Аз съм с този:https://vikiwat.com/product/755/stabili ... 20vac.html
Покрива описаните от теб изисквания. Има и с по-малка мощност.
Hoвoceлckи - майстор
нед фев 16, 2020 9:56 amAntonii написа:
Ще ви спестя задаването и отговарянето на още "тъпи" въпроси, както и на още непоискани съвети.
Има такъв уред, но по принцип добрите уреди са за директен монтаж в таблото.
Търсете - уред за защита от пренапрежение и ще намерите това което искате.
Имам такъв (някакъв) уред за климатика и хладилника.
Люпил съм пилета с инкубатор. Познавам принципите на действие на някои и някои характерни проблеми. Пониженото и повишеното напрежение не са типични проблеми. Опитвам се да бъда полезен с опит, а не да изпъкна със знания.
Помислете какво количество пилци биха оправдали подобна инвестиция? И ако няма ток 2 - 3 часа - защо му е такава инвестиция?
antonioven - специалист
Благодаря за шегите и сериозните отговори, добре ме развеселихте. Сега сериозно. Предложенията ви за UPS-и и стабилизатори за 400-600 лева са апсурдни. Не знам каква е люпилнята на човека, не съм я виждал. Досега ползваше самоделка правена от сандък за мониции с реотани, терморегулатор и скара за ръчно въртене на яйцата. Сега си е купил нова люпилня, препоръчали са му да я включи през защитно устройство. На него не му трябва гарантирано захранвани, не му пука дали ще изхвърли цяла реколта с яйца, важното е да опази люпилнята.
tzetz009 - специалист
нед фев 16, 2020 2:49 pmantonioven написа:
Благодаря за шегите и сериозните отговори, добре ме развеселихте. Сега сериозно. Предложенията ви за UPS-и и стабилизатори за 400-600 лева са апсурдни. Не знам каква е люпилнята на човека, не съм я виждал. Досега ползваше самоделка правена от сандък за мониции с реотани, терморегулатор и скара за ръчно въртене на яйцата. Сега си е купил нова люпилня, препоръчали са му да я включи през защитно устройство. На него не му трябва гарантирано захранвани, не му пука дали ще изхвърли цяла реколта с яйца, важното е да опази люпилнята.
И 'що се занимаваш с такива "ахмаци" !?! Повече от ясно е , че захранването на люпилнята е безтрансформаторно . Спретваш му читаво захранване , "ликвидирате" гаранцията , плаща си и да си слага яйца ако ще и като за 35 ст'инки с два тройно по-тъмни жълтъка ( :) Една трета от моите яйца са такива ) ! И какви са тия стопани дето си наглеждат добитъка през два-три дена ?

:partyman: :partyman: :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
На каква цена трябва да я опази тази люпилня? Каква е нейната? Каква мощност? Имал съм инкубатор за 30 яйца и за 250.
Ето ти нещо бюджетно.
  • 1
  • 2

Тема "Препоръчайте ми защитно устройство." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: