• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Hoвoceлckи - майстор
Въпросът е на предходното й мястото да се монтира излъчвател, който се активира от захранването й.
Буквално: имам три външни лампи по ъглите на къщата на височината на първия етаж. Сега, след като направих вече външната изолация, се сещам, че е по-добре да ги вдигна под стрехата (над втория етаж). Всяка се пали от девиатори. Сещам се за няколко варианта, но може би някой ще ми подскаже нещо по-практично и бюджетно?
valentino76bs - майстор
Какви са твоите варианти за които се сещаш?
kolev_k - специалист
За 30лв.си купуваш модулче с дистанционно което управлява 2 кръга и си ОК
Hoвoceлckи - майстор
Имам модулче с дистанционно (за 20 лв), което управлява 4 кръга, но няма как да е по всяко време на мястото И на шесте ключа! И да пали конкретната лампа (прожектор) с едно докосване 😉
Lutchezar - майстор
Започвам да си мисля за прожектори с датчик за движение. Вграден или от тези които се монтират на мястото на ключа.
Hoвoceлckи - майстор
Благодаря, но не ме устройва. Един осветява входната врата (пътя). Не искам всичко преминало да го задейства. Друго - при подозрителен шум, "закъснял гост"... цъкваме за оглед отвътре ...
Lutchezar - майстор
Тогава за да няма догадки, ако може една примерна скица с разположението и свързване на ключове и лампи.
gnt69 - майстор
Аз нещо не мога да схвана целта на упражнението. Купи си фотодатчик и да си светят лампите като се стъмни. Като изгрее слънцето да изгасват. Три лампи по 7-8 вата за 10-12 часа ще ти изгорят 3-4 стинки ток, по 30 дни прави лев на месец и ще ти е хубаво и светло.
Hoвoceлckи - майстор
От 7 метра височина 7 - 8W ще осветяват ... слабо. Искам да става добре осветено, но само при нужда и само там, където е необходимо.
Нещо като скица ...

Прикачен файл

IMG_20190908_163743_HDR (1).jpg
IMG_20190908_163743_HDR (1).jpg (20.52 KиБ) Видяна 940 пъти
Lutchezar - майстор
Wifi Ключове и управление от телефона.
  • 1
  • 2

Тема "Дистанционно включване на лампа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: