• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mirodx - помощник
Привет на всички, понеже ще започвам ремонт на наскоро взетия апартамент искам и да сменя старите панелни контакти с нови съвременни. Въпроса ми е дали ако изкопая дупки с боркороната ще може да се монтират нови?

Ето снимка

Прикачен файл

Screenshot_20191003_140035_com.android.gallery3d.jpg
valentino76bs - майстор
Ще може разбира се.Въпроса е дали знаеш как да направиш връзката ?
mirodx - помощник
Няма да я правя аз, ще търся човек който да си разбира от работа за да ми смени ел. таблото и и да сложи новите контакти
dikata1975 - специалист
Естествено ,че може навсякъде съм ги сменил.Внимавай само с преградните стени ,че са тънки.За пробиването и аз пробвах с боркорони потроших две (бюджетни)и се отказах.Моят съвет е дупчиш около целият контур и оформяш с къртач.Става доста грубо ,но бързо.За боркороната ти трябва мощна машинка със съединител,че ако заклини става мазало.Това е от моят опит.
muhala - майстор
чет окт 03, 2019 2:35 pmmirodx написа:
Няма да я правя аз, ще търся човек който да си разбира от работа за да ми смени ел. таблото и и да сложи новите контакти
Гледай да си намериш майстор, който:
1. да ти положи тржилен кабел
2. да ти монтира ДТЗ
3. двете горе без обяснения, че няма как да стане
krasi92 - майстор
чет окт 03, 2019 7:38 pmmuhala написа:
чет окт 03, 2019 2:35 pmmirodx написа:
Няма да я правя аз, ще търся човек който да си разбира от работа за да ми смени ел. таблото и и да сложи новите контакти
Гледай да си намериш майстор, който:
1. да ти положи тржилен кабел
2. да ти монтира ДТЗ
3. двете горе без обяснения, че няма как да стане
човека пише че иска да сменя панелни със вкопани контакти а не инсталацията.къде е дтз в схемата
Lutchezar - майстор
Инсталацията е двупроводна с бетонирани кабели без тръби. И дума не става да си пуска сам земя например 9 етажа и да се копае и да се сменят кабели.

Че може да се сменят може. Обаче като се изкопаят дупките контактите ще слязат по-надолу, защото кабела не позволява много.

Схемата в панелно жилище вероятно е кръгова, излиза от таблото, обикаля някакъв брой контакти и пак влиза в таблото. Да няма изненади че само при 2 отвити бушона няма фаза ;-)
Последна промяна от Lutchezar на пет окт 04, 2019 7:51 am, променено общо 1 път.
valentino76bs - майстор
чет окт 03, 2019 9:04 pmLutchezar написа:
Инсталацията е двупроводна с бетонирани кабели без тръби. И дума не става да си пуска сам нула например 9 етажа и да се копае и да се сменят кабели.

Че може да се сменят може. Обаче като се изкопаят дупките ко тактите ще слязат по-надолу, защото кабела не позволява много.

Схемата в панелно жилище вероятно е кръгова, излиза от таблото, обикаля някакъв брой контакти и пак влиза в таблото. Да няма изненади че само при 2 отвити бушона няма фаза ;-)
Какви 9 етажа ,каква нула, кви 5 лева?И контактите се вдигат нагоре така ,че който знае как да го направи ще го направи!А ако автора пита дали може новите контакти да се направят ниско долу така ,че да се използват само съществуващите кабели не става !Или поне аз не съм попадал на толкова дълги кабели за да имам рахата да го направя както трябва!
Сега се загледах в снимката ....никъв шанс бе удължение! Най малкото перваз ламинат изолация...
mirodx - помощник
През уикенда като дойде майстора ще видим какво ще каже.....
Благодаря на всички за отговорите
Lutchezar - майстор
чет окт 03, 2019 11:47 pmvalentino76bs написа:
чет окт 03, 2019 9:04 pmLutchezar написа:
Инсталацията е двупроводна с бетонирани кабели без тръби. И дума не става да си пуска сам нула например 9 етажа и да се копае и да се сменят кабели.

Че може да се сменят може. Обаче като се изкопаят дупките ко тактите ще слязат по-надолу, защото кабела не позволява много.

Схемата в панелно жилище вероятно е кръгова, излиза от таблото, обикаля някакъв брой контакти и пак влиза в таблото. Да няма изненади че само при 2 отвити бушона няма фаза ;-)
Какви 9 етажа ,каква нула, кви 5 лева?И контактите се вдигат нагоре така ,че който знае как да го направи ще го направи!А ако автора пита дали може новите контакти да се направят ниско долу така ,че да се използват само съществуващите кабели не става !Или поне аз не съм попадал на толкова дълги кабели за да имам рахата да го направя както трябва!
Сега се загледах в снимката ....никъв шанс бе удължение! Най малкото перваз ламинат изолация...
Не нула а земя, оправих го. Но са къси кабелите и за да се вдигнат трябва да се удържат. Не е невъзможно. По-лесно е от къртенето преди това. :-D
  • 1
  • 2

Тема "Контактни в панелен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: