• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
maxx271 - специалист
Здравейте търся сензор за движение който се състои от две части да работи с батерии защото ще го ползвам на полеви условия без електричество и ако може да има обхват не по-малко от 20 метра .
shadow__01 - майстор
Това за 20-те метра малко трудно ще се постигне но все пак....
valentino76bs - майстор
нед окт 06, 2019 4:28 pmmaxx271 написа:
Здравейте търся сензор за движение който се състои от две части да работи с батерии защото ще го ползвам на полеви условия без електричество и ако може да има обхват не по-малко от 20 метра .
Тип бариера ли?
maxx271 - специалист
нед окт 06, 2019 6:31 pmvalentino76bs написа:
нед окт 06, 2019 4:28 pmmaxx271 написа:
Здравейте търся сензор за движение който се състои от две части да работи с батерии защото ще го ползвам на полеви условия без електричество и ако може да има обхват не по-малко от 20 метра .
Тип бариера ли?
Нещо подобно като на снимките датчика да е на около 20 метра а другото устройство да е при мен и да ми дава сигнал когато има движение .

Прикачен файл

HTB17D2twhGYBuNjy0Fnq6x5lpXas.jpg
HTB17D2twhGYBuNjy0Fnq6x5lpXas.jpg (29.04 KиБ) Видяна 1561 пъти

Прикачен файл

HTB1SMXYXK2CK1JjSZFIq6y3OpXat.jpg
HTB1SMXYXK2CK1JjSZFIq6y3OpXat.jpg (65.11 KиБ) Видяна 1561 пъти
nikolov333 - майстор
Горното устройство е със сим карта, а а долното се свързва с китайска аларма на 433mhz..
maxx271 - специалист
нед окт 06, 2019 8:00 pmnikolov333 написа:
Горното устройство е със сим карта, а а долното се свързва с китайска аларма на 433mhz..
Тази със сим картата има много малък обхват или греша поне продавача така пише
nikolov333 - майстор
Така е..то и gsm сигнал едвам лови.. :-D
Nimi - специалист
Последно се разбира, че сигнала трябва да се предава на 20м а не датчика да има обхват 20м.
Какво значи полеви? За външни условия датчик ли е необходим?

Комплекти датчик със самостоятелен приемник за него май не съм срещал до сега. Обикновено приемниците са многоканални и струват повече от датчиците.

По-добрия вариант е датчик за външни условия с кабел и акумулатор 12V.
maxx271 - специалист
вт окт 08, 2019 1:06 pmNimi написа:
Последно се разбира, че сигнала трябва да се предава на 20м а не датчика да има обхват 20м.
Какво значи полеви? За външни условия датчик ли е необходим?

Комплекти датчик със самостоятелен приемник за него май не съм срещал до сега. Обикновено приемниците са многоканални и струват повече от датчиците.

По-добрия вариант е датчик за външни условия с кабел и акумулатор 12V.
Търся нещо подобно като на клипа трябва ми за външни условия с кабел не става защото се налага всеки ден прибирам .Този датчик който е на клипа дават да имам обхват около 300 метра а на открити терени до 800 метра но не знам дали е така .Виждал съм да правят стари телефони за подобни цели .Изкарат някакъв кабел от телефона ,накрая на кабела има щипка за пране .защипва се някаква пластмасово малко парче той хванато с корда и се завързва на определено място ,примерно на път .Когато мине някой дърпа кордата и от там дава сигнал на телефона ,той е с карта и звъни от километри .


Nimi - специалист
Ами поръчвай го направо от Али-то. Към 19$ идва.
Не очаквай много от датчика. И го огледай добре дали е влагозащитен.
  • 1
  • 2

Тема "Сензор за движение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: