Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
GL78 - специалист
добър вечер. може ли някой да представи схема на въздушен пускател с управление от 3 кнопки, като стопа да е общ- пускам от трета да кажем, а спирам от от първа или втора. от кнопките излизат по 3 проводника. контактора (бобината) е на 380v.
lov - майстор
Щом с две не знаеш как да си го направиш с повече каквато и схема да ти чертаят няма да го разбереш.
Ма ще се опитам с приказки и ако не захапеш се отказвам. Може да се направи с колкото си искаш кнопки както пускови така и стопови. Стоповите кнопки са с постоянно затворени контакти. И колкото си искаш да са си ги връзваш последователно. Пусковите пък са с нормално отворени контакти и тях си ги връзваш в паралел.
Andri01 - майстор
"...управление от 3 кнопки, като стопа да е общ- пускам от трета да кажем, а спирам от от първа или втора" :? Един стоп/общ/ ,а спира от 1-ва или 2-ра? Май автора не знае какво иска! lov е напълно прав!! :)
GL78 - специалист
работи си помпата, въпроса бе за 3 кнопки то стопа е ясен, че ползвам и даже защитата вече за индикатар при изключване с глимка. не, че но го зная, но ми трябваше бърза схема защото работихме на байпас.
moimoimoi - майстор
е това е

Прикачен файл

Без име.jpg
Без име.jpg (79.36 KиБ) Видяна 869 пъти

Тема "ПУСКАТЕЛ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: