Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nqkakvoime - помощник
вт окт 15, 2019 6:05 pmn_a написа:
вт окт 15, 2019 5:26 pmnqkakvoime написа:
малко тъп въпрос но повечето конзоли на бойлерните табла кръгли или квадратни са ? :-D
надявам се да кажете че са кръгли че хич не ми се иска да слагам тази тенекия дето ше ръждяса. намразих метала щото имам едни разклонителни кутии по стените дето пускат ръжда по тапетите
ключ бойлер конзолна кутия
https://www.google.com/search?q=%D0%BA% ... 47&bih=816
да. знам че в интернет е пълно с квадратни пластмасови конзоли за външен монтаж на Легранд
но извън интернета повечето бойлерни конзоли кръгли или квадратни/правоъгълни са.
moimoimoi - майстор
квадратни/правоъгълни
и не се притеснявай от металните кутии на легранд,няма да ти пускат ръжда по тапетите
nqkakvoime - помощник
вт окт 15, 2019 9:15 pmmoimoimoi написа:
квадратни/правоъгълни
и не се притеснявай от металните кутии на легранд,няма да ти пускат ръжда по тапетите
а това в червеното верно крачета ли са . някакви супер дълги и странни изглеждат

Изображение
valentino76bs - майстор
Щом нещеш легранда слагай една дълбока зелена кутия шнаидерска и го хващай както си искаш може с болтчета или с тези гергелеци.Но лично за мен легранда е по добрия избор и то големия.Шнайдерски строшени и неработещи съм виждал ,легранд не съм.....може и случайност да е!
nqkakvoime - помощник
вт окт 15, 2019 11:37 pmvalentino76bs написа:
Щом нещеш легранда слагай една дълбока зелена кутия шнаидерска и го хващай както си искаш може с болтчета или с тези гергелеци.Но лично за мен легранда е по добрия избор и то големия.Шнайдерски строшени и неработещи съм виждал ,легранд не съм.....може и случайност да е!
защо големия и двата уж са с еднакви параметри
moimoimoi - майстор
крачетата на шнайдерския ключ са стандартни
kozl - майстор
Я па да ви пишем, че резбата на Легранда на болтчетата към кутията е инчова. На Шнайдера вероятно е милиметрова.
Оти ми се наложи да търся по-дълги винтове, че собственика реши да прасне една 18 мм ламперия + скара за нивелация на кривите стени в-у вече изградената ел.инсталация и винтчетата пет пъти ги режем и все къси :shock:
:lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot:
valentino76bs - майстор
ср окт 16, 2019 12:05 amnqkakvoime написа:
вт окт 15, 2019 11:37 pmvalentino76bs написа:
Щом нещеш легранда слагай една дълбока зелена кутия шнаидерска и го хващай както си искаш може с болтчета или с тези гергелеци.Но лично за мен легранда е по добрия избор и то големия.Шнайдерски строшени и неработещи съм виждал ,легранд не съм.....може и случайност да е!
защо големия и двата уж са с еднакви параметри
Защото има повече място за кабели в кутията .Ако са пуснати вътре 6 кабела е по лесно и има достатъчно място за аванс !Иначе е достатъчно грамотно направен така, че да прекъснеш и трите кабела ,да заземиш мет.кутия и връзката да е надеждна!
nqkakvoime - помощник
какви други табла за стандартна кръгла конзола освен Шнайдера има. примерно нещо немско ?
разглеждам сайтове и сякаш има някакъв тотален монопол на Легранд и Шнайдер от които само Шнайдера става за кръгла конзола
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Защо държиш на кръгла конзолна кутия?

Тема "Конзола за Бойлерен Ключ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: