Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bube760205 - специалист
Здравейте майсторчета,Преди време ми се наложи да монтирам LED лента около 70м. на покрива на една къща като коледно осветление.Лентата беше само в червен цвят и е 3,6 w на метър. И идеята беше да свети на пълна мощност! Трансформатора беше 400w .На всеки 10 метра пусках кабел 2х1,5 кв. и захранвах по 5 метра лента за да няма пад в мощността.Покрива беше доста разчупен и си беше бая гъзене. Исках да попитам има ли някакъв друг вариянт с които можеше да се захранят тези 70 м. без да се пускат мустаци на 5м. а само в началото и да свети както си трябва! Ако има какво е трябвало да направя!
nikolov333 - майстор
С усилвател за лед лента..http://ledbg.net/shemi-svarzvane-zahran ... el-za-led/
Това е за RGB лента, но иначе би трябвало да е същото, даже ако се обединят 3-те канала на RGB усилвателя става 3 пъти по-мощен:
Цитирам.."Стандартен RGB IR контролер с 24 бутона има максимална мощност 72W.
Следователно, с него меже да управляваме 10 метра от LED лента с 30 диода/м. или 5 метра от LED лента с 60 диода/м. (10м. Х 7.2W = 72W и 5м. Х 14.4W = 72W )
Ако ползваме светодиодна лента с по-голяма дължина ще ни е нужен RGB усилвател.. Той се връзва след 10-ия метър за ленти с 30 диода/м. и след 5-ия метър за ленти с 60 диода/м.
След RGB Усилвателя, който сме вързали към 30 LED лента, може да вържем още 15 метра LED лента.
След RGB Усилвателя, който сме вързали към 60 LED лента, може да вържем още 10 метра LED лента.

Основната функция на един RGB усилвател е да върне силата на изходящия сигнал.

Има два начина на свързване на LED продукти с трансформатор, контролер и усилвател – последователно и паралелно.."
bube760205 - специалист
С 2 думи пак трябваше да пускам кабел,заради усилвателя но щях да се размина с по малко кабели,така ли да разбирам! ? Няма такъв вариянт да запоя 70 метра лед лента и само от едно място да и пусна захранване! ?
hidrazin - майстор
bube760205 написа:
Няма такъв вариянт да запоя 70 метра лед лента и само от едно място да и пусна захранване! ?
Няма.
:partyman:
P.S. Няма никаква нужда и смисъл от усилвател за мнонохромна лента.
Усилватели се използват само при RGB ленти които се управляват от контролер - например пълноцветни.
Демек усилвателя усилва управляващите сигнали от контролера с които се модулират трите цвята.
Монохромна лента която свети постоянно или мига, няма какво да и усилваш.
Евентуално там може да се използва усилвател ако лентата трябва да си мени яркостта плавно но пак няма смисъл.
nikolov333 - майстор
Омега Лайт ми набутаха два такива от RGB, за моите едноцветни ленти за да ги включвам след димера, но реално не съм ги ползвал и не съм се замислял каква му е функцията.. Може би имат смисъл при едноцветни ленти, само ако са димирани..или са им били за продаване.. :-D :-D :lol:
Последна промяна от nikolov333 на вт яну 17, 2017 1:05 am, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
Усилвателя не прави нищо друго освен да ти спести две жици до точката на "усилване".
Демек ако лентата е RGB и не ползваш усилвател, до тази точка ще трябва да пуснеш 4 жици.
Ако ленете е монохромна ти така или иначе до там ще трябва да пуснеш две жици - със или без усилвател. :-D
:partyman:
sstefanov - майстор
Ако предварително се приготви 2X4 кв кабел с дължината на лентата, тя се залепи за него и през 5 м се свързва към жилата, пак ще стане.
Но май ще е по-евтино с 2Х1 кв кабел за 230V и 7 отделни захранвания за всеки 10 м от лентата.
bube760205 - специалист
sstefanov написа:
Ако предварително се приготви 2X4 кв кабел с дължината на лентата, тя се залепи за него и през 5 м се свързва към жилата, пак ще стане.
Но май ще е по-евтино с 2Х1 кв кабел за 230V и 7 отделни захранвания за всеки 10 м от лентата.
Работата е там ,че на пролет, евентуално ще се слага пак такава лента на ограда направена от профилно желязо и е желателно да няма кабели а само да се залепи Лед лентата отдолу на желязото ! И това,че няма друг вариянт да се захрани лентата е кофти-трябва по дължината на оградата да вървят и жици..... :?
Не се ли замисляш защо се продава в разфасовки от по 5 м.??????? :cool:

Тема "Захранване на 70м Led лента!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: