• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 18
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sokolov.91 - майстор
ср ное 20, 2019 1:26 amsstefanov написа:
Това е различно:
:shock: :lol:
Ама ти сериозно ли? Това е платката преди да я ецна. И съм снимал с обърнат хоризонтално телефон. Ти или си пиян или не знам...
sstefanov - майстор
Това са твои снимки, които си пуснал, не са мои.
sokolov.91 - майстор
ср ное 20, 2019 1:36 amsstefanov написа:
Това са твои снимки, които си пуснал, не са мои.
Абе човек, ти разбираш ли, че това е същата платка снимана точно преди да я натопя в разтвора за ецване? Не знам сляп ли си, въображение ли нямаш да си я представиш снимката обърната на 90 градуса... Не знам. Ето гледай сега същата снимка завъртяна:



...... Браво. Най-накрая ме разбра. =D>
gogo7777 - майстор
Покривката също е наопаки :-D
Antonii - майстор
Абе некой май я гледя тая платка на три ракии и не му стигнаха 3 страници за да си признае, че е в грешка или да си замълчи.
Иначе за поръчаната платка пише, че има защита от undervoltage и това може би е точно тази защита от преразрад на акумулаторите, но може и да греша.
sokolov.91 - майстор
ср ное 20, 2019 6:34 pmAntonii написа:
Абе некой май я гледя тая платка на три ракии и не му стигнаха 3 страници за да си признае, че е в грешка или да си замълчи.
Иначе за поръчаната платка пише, че има защита от undervoltage и това може би е точно тази защита от преразрад на акумулаторите, но може и да греша.
Е, за мълча си накрая. :lol:
А относно това undervoltage - аз мислех че се отнася към изходното напрежение. Нали все пак има feedback. Не знам де може и за волтажа на батерията да е, въпреки че не ми се вярва, защото модула е универсален и не се знае в какъв проект ще го използваш. Дали за 100 вата инвертор или за 1 киловат. А това все пак е важна подробност, защото ако модула има защита от преразряд на батерията цялата консумация ще трябва да минава през него. А аз нито виждам някой як транзистор на модула нито пък изход за външен контактор. Та така...
sokolov.91 - майстор
Ето тази схема за защита от преразряд на акумулатора намерих, обаче нямам 5.1V ценер, за да я пробвам.

http://www.circuitdiagram.org/low-batte ... nnect.html
petromaniq66 - специалист
И за какво ти е як транзистор? Малко ли е чипа да спре управлението на крайните при падане на акумулатора.
sokolov.91 - майстор
чет ное 21, 2019 7:12 pmpetromaniq66 написа:
И за какво ти е як транзистор? Малко ли е чипа да спре управлението на крайните при падане на акумулатора.

А как модула ще знае в какъв проект го използваш, че да знае кога точно да прекъсне захранването? Може да е инвертор с 12V акумулатор, може да е и с 2 акумулатора и да на 24V.
muhala - майстор
ср ное 20, 2019 1:26 amsstefanov написа:
Това е различно:
Бъркаш. Черното е тонер. Там ще остане мед. Където сега виждаш мед - там мед няма да има.
Може би си се заблудил, че черното е текстолит. Не е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 18

Тема "Направи си сам ЮПС" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: