• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ky-kyy - майстор
пет дек 20, 2019 10:50 amsokolov.91 написа:
Ооооооо, даааааа!!!! Запали! :supz:
Много благодаря на ESPACE, че се досети какво е станало. Благодаря на всички за помощта.
Иска си истинска 0 тоя котел и това е бил проблема.
Ехаааааа :supz: Оправи ми деня, честно :)
С кеф, да си го ползваш юпс-а

ESPACE е пич. Браво :prayer:
DMN - майстор
sokolov.91 това за нулата мислех да ти го пиша още снощи, след като вече разбрах как пали горелката, но ти реагира малко раздразнено и не посмях да го кажа, щото не бях сигурен.
Поздрави на ESPACE.
:partyman:
sokolov.91 - майстор
пет дек 20, 2019 11:15 amDMN написа:
sokolov.91 това за нулата мислех да ти го пиша още снощи, след като вече разбрах как пали горелката, но ти реагира малко раздразнено и не посмях да го кажа, щото не бях сигурен.
Поздрави на ESPACE.
:partyman:
Трябваше да го кажеш. Не съм искал да прозвуча раздразнен. Съжалявам, че така си го приел.
Поздрави на всички и благодаря за мненията! :partyman:
DMN - майстор
Важното е, че трудът ти не отиде напразно и темата е много полезна :) .
А това с нулата наистина се оказа много тънък момент.
ESPACE го е обяснил много добре, още веднъж поздравления.
:partyman:
sokolov.91 - майстор
Вече 4 часа котела е на акумулатор. При старта акумулатора беше зареден до 13.8в. След като пуснах котела през инвертора, акумулатора падна бързо до 12.6в и от тогава за около 4 часа работа сега е на 12.2в. Котела работи на 25вата след паленето. Така като гледам ще изкара доста часове.
kozl - майстор
Още веднъж благодарности към ESPACE за това, че помогна на автора с точен съвет и спаси репутацията на UPS-а.
Па да благодаря и на автора за изложението - беше ми интересно.
tzetz009 - специалист
:? 'Начи , на газов котел му трябвало защитно зануляване и само със защитно заземяване не стават нещата ! Е , това е за запомняне . Всъщност май е някаква инженерна грешка или всичко това е от презастраховане ! Ами ако случайно аз имам на "нулата" 10-20-30V спрямо земя ?

(Повечето уреди , на които на клемореда ясно са означени L и N и имат защитно заземяване трябва да могат да функционират с разменени "фаза" и "нула" ! Примерно кухненска печка - най много неадекватно да мъждука някоя глим-ламБа . )

:partyman: :partyman: :partyman:
sokolov.91 - майстор
пет дек 20, 2019 4:04 pmtzetz009 написа:
:? 'Начи , на газов котел му трябвало защитно зануляване и само със защитно заземяване не стават нещата ! Е , това е за запомняне . Всъщност май е някаква инженерна грешка или всичко това е от презастраховане ! Ами ако случайно аз имам на "нулата" 10-20-30V спрямо земя ?

(Повечето уреди , на които на клемореда ясно са означени L и N и имат защитно заземяване трябва да могат да функционират с разменени "фаза" и "нула" ! Примерно кухненска печка - най много неадекватно да мъждука някоя глим-ламБа . )

:partyman: :partyman: :partyman:
Сега по повод тоя коментар се замислих и си викам я да видя какво става на клемите на акумулатора. Хванах се за едната и ме изплющя тока :lol: Хванах другата клема и от нея ме порасна ток. Взех мултицета и слагам на променлив ток сондите на двете клеми - 0в. После между едната клема и нулата от контакта - 115в. Между нула и другата клема пак 115в. А между мене и клемите - 85в. :? Как да го премахна тоя ефект? Дали няма да скапя акумулатора така?
DMN - майстор
tzetz009 написа:
:? 'Начи , на газов котел му трябвало защитно зануляване и само със защитно заземяване не стават нещата ! Е , това е за запомняне . Всъщност май е някаква инженерна грешка или всичко това е от презастраховане ! Ами ако случайно аз имам на "нулата" 10-20-30V спрямо земя ?

(Повечето уреди , на които на клемореда ясно са означени L и N и имат защитно заземяване трябва да могат да функционират с разменени "фаза" и "нула" ! Примерно кухненска печка - най много неадекватно да мъждука някоя глим-ламБа . )

:partyman: :partyman: :partyman:
Възможно е да не те разбирам. Но тук става дума за нещо друго. За захранването от инвертора. Там няма фаза и нула - един вид разделителен трансформатор. Единият извод на изхода на инвертора трябва да се свърже към нула. Аз това имах предвид по-напред като писах за нулата(по-точно щях да пиша де :-D ). И мисля, че точно това е направил авторът.
Имам един саморъчно направен инвертор(не чиста синусоида).
Сега пробвах следното:
свързах единият извод от изхода(220V) на инвертора към нулата(по време на работа) в мрежата и с фазомер докоснах захранващите (12V) проводници, е фазомерът светна. При откачане на проводника от нулата фазомерът не свети на захранващите 12V. Явно същото се получава и в този случай.
Може би трябва да се занули и акумулаторът(за да не бие ток), но не съм много сигурен как това ще се отрази на инвертора, предполагам че няма да е проблем, но....не гарантирам.
:partyman:
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18

Тема "Направи си сам ЮПС" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: