Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,

Трябва да свържа вградена фурна и котлони, но имам нужда от съвет. Строителя е предвидил кабел 3x4см за двата уреда. В комплекта на фурната има щепсел за контакт а плота е предивден за директна връзка с проводници.

Мисля да захраня един двоен контакт външно изпълнение с основния 3x4см кабел и после от него - фурната с предвидения в комплекта кабел с щепсел а за плота ще купя един щепсел и ще го вържа. Контакта ще стои под кухненския плот, зад фурната.

Има ли по-добър вариант според вас?
valentino76bs - майстор
Котлоните са вероятно четворка щом нямат щепсел или...?
krasi92 - майстор
Махни щепсела на фурната и ги вържи с три троини ваго клеми. Бързо и лесно и надеждно
valentino76bs - майстор
Сега ....понеже знам ,че една жена е способна да включи всичко за това от котлоните кабел 3х4 шкпл .Взимаш една малка кутия 10х10 или 15Х15 (пком)и вътре правиш връзката с основния кабел като от него извеждаш за контакт 3Х2.5 .Връзката е направи с отваряемите клеми ваго само ,че по големи те са за 4 -6 кв.
Последна промяна от valentino76bs на пон ное 18, 2019 4:12 pm, променено общо 1 път.
valentino76bs - майстор
пон ное 18, 2019 4:01 pmkrasi92 написа:
Махни щепсела на фурната и ги вържи с три троини ваго клеми. Бързо и лесно и надеждно
Ако махне щепсела гаранцията е чао!
vitorio83 - специалист
пон ное 18, 2019 4:11 pmvalentino76bs написа:
пон ное 18, 2019 4:01 pmkrasi92 написа:
Махни щепсела на фурната и ги вържи с три троини ваго клеми. Бързо и лесно и надеждно
Ако махне щепсела гаранцията е чао!
+1 пада гаранцията.
Котлоните трябва да са на твърда връзка,какво имаш предвид с това "Строителя е предвидил кабел 3x4см за двата уреда" ?
plamen6703 - майстор
пон ное 18, 2019 2:44 pmhranow написа:
Мисля да захраня един двоен контакт външно изпълнение с основния 3x4см кабел и после от него - фурната с предвидения в комплекта кабел с щепсел а за плота ще купя един щепсел и ще го вържа. Контакта ще стои под кухненския плот, зад фурната.

Има ли по-добър вариант според вас?
Има по-добър вариант и освен по-добър е по-безопасен за здравето и живота на теб и тези около теб!
Такъв кабел "3x4см." няма, варианта е да потърсиш някой, който знае какво прави да не се самоубиеш! :partyman:
nikolson - майстор
Последният плот и фурна, които монтирах бяха с "изведени" кабели. Излизат от гнездо, на което се сваля капачето и можеш да смениш целия кабел. Със сигурност е предвидено за тази цел и за да не отпадне гаранцията. Това беше юни тази година.
krasi92 - майстор
пон ное 18, 2019 5:33 pmnikolson написа:
Последният плот и фурна, които монтирах бяха с "изведени" кабели. Излизат от гнездо, на което се сваля капачето и можеш да смениш целия кабел. Със сигурност е предвидено за тази цел и за да не отпадне гаранцията. Това беше юни тази година.
Именно за това става въпрос.Оригиналния кабел в кутията с гаранцията.

Тема "Свързване на вградени уреди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: