Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vitorio83 - специалист
пон ное 18, 2019 5:50 pmkrasi92 написа:
пон ное 18, 2019 5:33 pmnikolson написа:
Последният плот и фурна, които монтирах бяха с "изведени" кабели. Излизат от гнездо, на което се сваля капачето и можеш да смениш целия кабел. Със сигурност е предвидено за тази цел и за да не отпадне гаранцията. Това беше юни тази година.
Именно за това става въпрос.Оригиналния кабел в кутията с гаранцията.
Е да де,ама човека не е споделил марка,модели и тн.Последния плот и фурна,които монтирах не бяха така.
krasi92 - майстор
Би ли споделил какъв нов начин са измислили производителите на уреди
valentino76bs - майстор
Има и други варианти но трябва да се види на място .
Мога да предложа още нещо.... с цел да не се занимава да маха кабела.Шнаидерите имат едни кутии които ги използват за външен монтаж на сглобяемите им контакти може да вземеш две и да ги съединиш на едната слагаш контакта а в другата правиш връзката и може да е затвориш с капак.
Абе може да стане много грамотно.......
vitorio83 - специалист
пон ное 18, 2019 6:55 pmkrasi92 написа:
Би ли споделил какъв нов начин са измислили производителите на уреди
Нз нов начин ли е,но кабелите си излизат от уреда, не видях да могат да се сменяват.
Lutchezar - майстор
Нищо ново не е. Сваля се капакът под който влизат и кабелът е свързан с клеми или кабелни обувки. Слагаш същия тип на новия кабел и затваряш капака.
vitorio83 - специалист
вт ное 19, 2019 9:46 amLutchezar написа:
Нищо ново не е. Сваля се капакът под който влизат и кабелът е свързан с клеми или кабелни обувки. Слагаш същия тип на новия кабел и затваряш капака.
Може и така да е,но не видях смисъл да се прави,котлоните си бяха за твърда връзка,фурната си беше с щепсел.
valentino76bs - майстор
Прикачен файл:
P_20191119_084050.jpg
Ей така ги правя аз поради тези причини ,само че тука вместо контакт горе имам ключ ма тва в нас и е за друго.
Значи идеята е такава 4кв. линия идва в най долната конзола там се правят връзките за двата контакта .Така че ,ако имаме уреди с два щепсела ок .Ако имаме нещо на твърда връзка го свързвам в долната конзола на 4кв. ...мога да варирам както си искам .Даже си има и капаче и стои естетически добре даже и ако няма кухня.
vitorio83 - специалист
вт ное 19, 2019 4:12 pmvalentino76bs написа:
P_20191119_084050.jpg
Ей така ги правя аз поради тези причини ,само че тука вместо контакт горе имам ключ ма тва в нас и е за друго.
Значи идеята е такава 4кв. линия идва в най долната конзола там се правят връзките за двата контакта .Така че ,ако имаме уреди с два щепсела ок .Ако имаме нещо на твърда връзка го свързвам в долната конзола на 4кв. ...мога да варирам както си искам .Даже си има и капаче и стои естетически добре даже и ако няма кухня.
Супер е така,до контактите 4 кв ли пускаш или 2,5 кв.Аз вързах котлона на твърда връзка и оттам захраних контакт за фурната пак с 4 кв.
valentino76bs - майстор
2.5 до контакта,4кв е безмислено и трудно.
Ето как го направих :

Изображение

Към котлоните пуснах 4см а към контакта 2,5см. Не знам клемите дали ще издържат понеже двата уреда са общо 10,5 kW, но основния прекъсвач е 25 А. Предполагам че няма да може да се използват и 4те котлона и фурната едновеременно.

Тема "Свързване на вградени уреди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: