• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
jujo_si - специалист
Здравейте,

Има една лед лампа странна за мен която ми изгоря, не свети а едва-едва лентата която е като спирала мъжделее, какво трябва да й сменя, дали да намеря такава лента или е този блок Led Driver който явно й подава ток, и от къде се купува дали в магазин като практикер има такива неща или трябва да се ходи в специализиран магазин за лед осветление, ето снимки:
Прикачен файл:
viber_image2_2019-11-29_10-15-19.jpg
Прикачен файл:
viber_image_2019-11-29_10-15-19.jpg
Прикачен файл:
viber_image_2019-11-29_10-15-12.jpg
Прикачен файл:
viber_image_4_2019-11-29_10-15-20.jpg
Прикачен файл:
viber_image_3_2019-11-29_10-15-19.jpg
kozl - майстор
Премери напреженията на диодите.
GalinBelos - специалист
Нищо не можеш да и смениш . Купуваш нова лампа и това е . Резервни части не се продават никъде .
nikolov333 - майстор
Драйвери се намират тук-таме, но ледовете няма да са същите.. В 2R съм купувал лед модули и драйвер за тях, които могат да ти свършат работа, за да не сменяш лампата.. Обади се и питай... :partyman: https://www.2r-bg.com/product/led-platki-230v
Билян - специалист
Същата лампа ми изгоря имаше гаранция занесох я в Практикер не я и погледнаха дадоха ми нова. Тази няма ли гаранция
preslav - майстор
Ако ти се заиграва и лампата не е в гаранция, можеш да разглобиш този Лед Драйвер - най-вероятно ще видиш 1 или 2 подути електролитни кондензатора, струват стотинки, сменят се за минутки.
lov - майстор
Като замината кондензаторите става на стробоскоп. При него е съвсем друго вероятно драйвера е заминал на по високо ниво и няма да се справи, а и не си заслужава. На скоро купувах такива подобни драйвери на цена от 3 лева.
Antonii - майстор
Премерете пада на напрежение върху всеки диод по отделно, както ви е посъветвал още първия писал.
И ако има диод с пад драстично по-висок от на останалите, то е за смяна. Ако няма такъв, то проблема най-вероятно е в драйвера.
Резервни диоди се намират от Китай за стотинки.
Тези на пръв поглед приличат на тип 5630, но може и да бъркам.
Lisko - майстор
пон дек 02, 2019 6:23 pmAntonii написа:
Премерете пада на напрежение върху всеки диод по отделно, както ви е посъветвал още първия писал.
И ако има диод с пад драстично по-висок от на останалите, то е за смяна. Ако няма такъв, то проблема най-вероятно е в драйвера.
Резервни диоди се намират от Китай за стотинки.
Тези на пръв поглед приличат на тип 5630, но може и да бъркам.
Точно щото са стотинки не се продават по един а по 100.
nikolov333 - майстор
5730.. са, но лично аз не бих се занимавал с диод, освен ако не се сменят всичките, понеже, няма да е далече, смяната на някой от останалите, а смяната им е свързана с доста играчка. Както казах в 2R има лед модулни плаки "на синджир", които позволяват да ги разпределиш почти произволно с подходящите кабелчета и съответните драйвери за тях.. Ако драйвера е изправен и работи, може да се пита за подходящия за него "синджир" от няколко свързани с кабелчета, къси лед лентички, а ако драйвера е заминал да се смени.. Всичко това е при положение, че тялото на лед лампата ти е важно, свети добре, без да мига или си му свикнал и държиш да не го сменяш.. Лично аз предпочитам да си преправям лед лампите със смесени лед ленти 3000+4000к, защото само така цветната им температура ме кефи..
  • 1
  • 2

Тема "Изгоряла лед лампа - какво трябва да се смени?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: