Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
пет дек 06, 2019 9:58 pmmuhala написа:
пет дек 06, 2019 9:55 pmiliya_i написа:
...
Я марш в училище, е да не бягаш повече от часовете по физика!
Недейте с лошо. Човека не знае и пита. Няма глупави въпроси. Ще избяга от форума, а може да е полезен в друга област.
Такова отношение наблюдавам предимно в раздел "Електротехника".
Форума е да помага на тези, дето знаят какво искат. Той елементарната връзка ток-напрежение не знае.
Тук не сме да опровергаваме законите на природата, а за да намерим по-ефективни и рационални начини за да ги използваме.

За тези, дето не са съгласни със законите на физиката има http://mazeto.net/
пет дек 06, 2019 9:48 pmmuhala написа:
пет дек 06, 2019 9:24 pmDakaGang написа:
http://meanwell.bg/
На този сайт има dc-dc конвектори. Ако вържа акумулатора към някой от тях ще си осигуря ли примерно 5V и 10A както пише на тях.
Аз бих опитал с DC-DC buck Конвертор, както си се досетил сам.
За да осигуриш 12V на изхода, трябва да осигуриш поне 24 на входа, за такъв ток.
Търсих в ebay, Но не намерих такива за 30А.
С какво тези конвертори са по различни?
пет дек 06, 2019 10:31 pmmoimoimoi написа:
нещо такова
http://www.elimex.bg/product/124454/zah ... y3020.html
Това много ми харесва. Можеш да регулираш волтажа и ампеража но е много скъпо. Мерси много.
preslav - майстор
Такъв източник на захранване е автомобилен алтернатор 50-80-120 А, остава само да се промени интегралния регулатор и напрежението да се "закове" на 12 V, а токът ще ти е според товара. В този ред на мисли съм напълно съгласен с някои други изказали се преди мен, че най-вероятно "тайното устройство", което ще проектираш и захранваш е за мазето.нет
iliya_i - майстор
пет дек 06, 2019 10:39 pmDakaGang написа:
Можеш да регулираш волтажа и ампеража ...
Можеш да регулираш волтажа иЛИ ампеража :wink:
kozl - майстор
пет дек 06, 2019 6:28 pmDakaGang написа:
Здравейте
Искам да проектирам едно устройство, което искам да запазя в тайна, но ми трябва пояснение за волтажа и ампеража с което ще го захраня. Ето каква е работата искам да го захраня с прав ток от 12V и 30А примерно, ако ги взема от акумулатор дали те ще останат постоянни докато акумулатора се изтощи. Трябва ли да сложа някакво устройство по веригата за да си подсигуря стабилност на волтажа и ампеража.
Моля не спамете!
За слъжаление отговора на въпроса ти е свързан с устройството, което пък е обвързано в запазена тайна.
Или въпроса ти може да се формулира така:
Каква е тайната за моята тайна :?
DundyTheCroc - майстор
Задължително ли трябва да работи на акумулатор това устройство? Колко е критично за работата му напрежението, какъв толеранс търпи? Изобщо няма да получиш адекватен отговор без да си дал повече подробности.
iliya_i - майстор
съб дек 07, 2019 6:16 pmkozl написа:
Или въпроса ти може да се формулира така:
Каква е тайната за моята тайна :?
Е какво може да е такава тайна, освен Perepetum mobile?
DundyTheCroc - майстор
Ако ще е Perepetum mobile веднага казвам как да стане най-лесно:

Тема "Въпрос за волтажа и ампеража" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: