• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, имам въпрос как според вас най-добре да си ремонтирам пантата на лаптопа. Прилагам снимки как е счупена. Счупена е точно в горната част на корпуса на лаптопа. Как да я поправя? Мислех да използвам сериозно лепило и да залепя върху счупено нещо, за да се укрепи и да може лаптопа да се отваря и затваря нормално.
Ето линк.


ч
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Би било добре, да качиш снимката на сайт, който не ми иска съгласие за каквото и да било
nikolov333 - майстор
Нема да стане с лепило, пък ко ще и космическа технология да е.. Усилието е прекакено голямо там.. Или си го ползвай така или ако имаш познати в сервиз да имат същия бракуван да ти сменят повредената част.. :partyman:
plamen6703 - майстор
нед дек 15, 2019 5:10 pmpoznatatrupka написа:
Здравейте, имам въпрос как според вас най-добре да си ремонтирам пантата на лаптопа.
Никак на този лаптоп, варианта е да намериш същият със здрав корпус и да се прехвърли "карантията" ! :partyman:
Lutchezar - майстор
Така като гледам е изкъртена със сигурност долу, а най-вероятно и горе. И другата ще е в близко до това състояние. Аз разглобявам напълно, пантите при нормалните са с ключ 5, 5.5 или 6, пантата се почиства от стари засъхнали смазки, смазвам наново, затяга до по-малка степен шинирам понякога с външни алуминиеви шини 1мм, понякога вътрешна шина, използвам разни смоли според материала и щетите, всички винтовки съединения са с нови винтове и гайки или резба в шината.
Ако те мързи само разглоби, смажи пантата и залей с горещ силикон. Ще изкара месец два ако се внимава. Това за долния капак. Ако е счупена пантата в горния капак сменяш панта.
нед дек 15, 2019 6:05 pmLutchezar написа:
Така като гледам е изкъртена със сигурност долу, а най-вероятно и горе. И другата ще е в близко до това състояние. Аз разглобявам напълно, пантите при нормалните са с ключ 5, 5.5 или 6, пантата се почиства от стари засъхнали смазки, смазвам наново, затяга до по-малка степен шинирам понякога с външни алуминиеви шини 1мм, понякога вътрешна шина, използвам разни смоли според материала и щетите, всички винтовки съединения са с нови винтове и гайки или резба в шината.
Ако те мързи само разглоби, смажи пантата и залей с горещ силикон. Ще изкара месец два ако се внимава. Това за долния капак. Ако е счупена пантата в горния капак сменяш панта.
Счупената част е единствено долу. И то е счупено самият горен капак. Структурно пантите са здрави, лаптопът се върти на 360 градуса и са много устойчиви. Самият му корпус обаче е тръгнал да поддава. Затова исках да го залепя. Вариантът ви с външни алуминиеви шини ми харесва, от къде мога да купя такива и с какво ги лепите върху пластмасата на лаптопа.
ESPACE - майстор
Корпуса е тръгнал, защото пантите са почнали да затягат. Каква марка и модел е пластмасарника?
нед дек 15, 2019 7:16 pmESPACE написа:
Корпуса е тръгнал, защото пантите са почнали да затягат. Каква марка и модел е пластмасарника?
Lenovo yoga 2 pro.
plamen6703 - майстор
За такива лаптопи корпуса е сред най-търсените части :) варианта с лепене и шини е само на теория, на практика е вариант за допълнително съсипване на корпуса на лаптопа! :partyman:
ESPACE - майстор
Отчели са го като проблем, защото на тройката пантите са на съвсем друго ниво. И като брой и като вид. Търси корпус, тая работа с лепене май няма да стане.
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на панта на лаптоп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: