Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте!

За честита коледа протече бойлера и се наложи да осигуря допълнителен подарък нов бойлер!
Не ви го пожелелавам....;)

Та смених го вързах жиците по схемата на старият и е наред, но забелязах след баня когато съм мокър, като пипна меките връзки бие ток и то доста силно. По корпуса на самият бойлер няма, само по меките връзки. Когато е сухо и не съм мокър на земята не се чувства нищо.

Инсталацията е в панелен блок, идват два кабела - фаза и нула. Към бойлера е включен три проводников кабел - фаза, нула и маса, която съм вързал на една гайка с иконка за земяване която е свързан с корпуса на бойлера. Трите кабела отиват в двуразов щепсел, на едната клема фаза, на другата нула и на третата клема зазимяването. В контакта има само фаз и нула, заземяване няма жица.


Какво да правя? Идеи... и биенто на тока от какво е?
burkov - специалист
Махай контакта преди да сте се избили. Твърда връзка трябва. Най-добре повикай специалист.
hidrazin - майстор
чет дек 26, 2019 10:04 pmvankata1976 написа:
Какво да правя? Идеи... и биенто на тока от какво е?
Ето какво е - БОЙЛЕР - ТОК
Разминал си се на косъм! Еб@ти веселите самоубийци...
Кой те кара на бараш дето не ти е работата?????
:partyman:
Lutchezar - майстор
Бойлер не се закаче през щепсел и контакт, а през бойлерно табло!
Ако е в панелка, такова има предвидено и е на отделна верига с отделен бушон.
Когато няма земя се прави твърда връзка между 0-та и земята. За бойлер е задължително!

Ако не знаеш и не разбираш, потърси приятел който разбира!
чет дек 26, 2019 10:08 pmburkov написа:
Махай контакта преди да сте се избили. Твърда връзка трябва. Най-добре повикай специалист.
Твърда връзка?... По празниците ще ми е малко трудо да намеря елена. техник, а без топла вода.......
Lutchezar - майстор
Трудно, но например утре си е работен ден. Понеделник и вторник също.
Chefo77 - майстор
чет дек 26, 2019 10:22 pmvankata1976 написа:
чет дек 26, 2019 10:08 pmburkov написа:
Махай контакта преди да сте се избили. Твърда връзка трябва. Най-добре повикай специалист.
Твърда връзка?... По празниците ще ми е малко трудо да намеря елена. техник, а без топла вода.......
Така си е, ама като се замислиш, че някой покрай теб може и да не изкара празниците ...
lov - майстор
То зависи и с какви тръби е подвързан. Щото ако се окаже, че са стоманени па някой на долния етаж ги е прекъснал с ПП мой да изреве и някой комшия. А и май не знам бойлер на който да му важи гаранцията ако не е подвързан от оторизиран сервиз.
Chefo77 - майстор
Важи, важи. Моят сам съм го вързвал, няма изискване за сервиз. Има само да не се маха клапана.
Разбрах, нищо не съм импровизирал, а така си е било от мнооого години. Сега аз го подмених но само откачих стария и закачих новия и открих тези изненади по свързването и инсталацията - не ми се налагало. Сега на първо време ще свържа нулата и заземяването с дебел меден проводник, после и табло.

Тема "Бойлер ток по меките връзки....." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: