• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
storming - специалист
Здравейте,

от целия апартамент не ми работят 5 гнезда намиращи се на една и съща стена. Нямат фаза, мерено с фазомери и мултицет.
От двойката най в ляво на снимката, левия работи, десни не, а в другите две двойки (в дясно) нищо не работи.
Изображение
Всички други контакти в апартамента са изрядни.
Отворих най-близката кутия, която е извън стаята, на отсрешната стена спрямо стената на която са контактите (пада се над вратата на банята) :? и там намерих една двойка кабел, която беше изолирана и не навързана за останалите, но дали има касателство към контактите в стаята нямам идея (малко ме съмнява), пък са и тънки кабелчета.
Изображение

Четох сякъш за по-масовия проблем, две фази, ама при мен е обратното. Гледах и в главното табло, където е някаква лудница (за мен) и пак имаше не навързани кабели. Ако на някой му е интересно мога да кача снимка.

Някакви насоки? Ако не са за аматьорското ми ниво, търся си техник за София.
plamen6703 - майстор
нед дек 29, 2019 6:22 pmstorming написа:
Ако не са за аматьорското ми ниво, търся си техник за София.
Това е най-правилното решение и написаното по-горе го доказва!
Успех!
storming - специалист
Интересно ми е какво може да е...
Прекъснат кабел ме съмнява.
bat_danio - специалист
Разклонителна кутия има ли на стената с контактите. Тая дето си отворил е усветление.Аз си мисля че няма и е от контакт в контакт от най-левия в посока дясно. Снимки на контактите от близо. Защо в първия има два спусъка не е логично. Според мен втория дето няма ток всъщност е изход към следващия. Ама без мерене са само приказки.
Последна промяна от bat_danio на нед дек 29, 2019 8:29 pm, променено общо 2 пъти.
valentino76bs - майстор
В една тройка два токови кръга абсурд.
Предположение само:
Има вариант да ги няма мостовете от имащия към нямащия в общата конзола....и другите ще тръгнат....
Но иска на место да се види ....щото бум!
bat_danio - специалист
И аз това имах предвид....писали сме по едно и също време.... Мерене и снимки без контактите на далечните 2 двоични. Иначе техник.
moimoimoi - майстор
някога работели ли са контактите?
някой свалял ли ги е ?
струва ми се че са сваляни контактите и сега не можете да ги свържите
plamen6703 - майстор
нед дек 29, 2019 8:15 pmstorming написа:
Интересно ми е какво може да е...
Прекъснат кабел ме съмнява.
Като дойде човек на място не само ще ви каже какъв е проблема, но и ще го отстрани :)
Гледам на снимките има (+) и (-) това и не само това би трябвало да откаже всеки решил да се пробва със съвети да ви "помогне".
Каквото и да се коментира с вас във връзка с направи си сам по инсталацията ви, ще е все едно се подиграват с вас и е опасно за живота и здравето ви! :partyman:
storming - специалист
Аз също си мислех, че може да са вързани последователно, но в първия контакт (работещия) се подават два кабела, които си влизат в контакта и нищо повече. Варианта ще е връзката да са я замазали в мазилката.
Откакто както аз съм в апартамента (от скоро) тези контакти не са работели.
Кутия на стената с контактите няма.
По-близка снимка на контактите/кабелите ще мога да кача вероятно в сряда.

Благодаря на всички за мненията, едва ли ще почна да ровя сам да го оправям, просто поне ми се иска ако може да разбера защо е така. Колкото до подигравките, не мисля, че ще срещна такива. Едва ли всички във форума са професионалисти, не е срамно да попиташ.
Ако някой се чувства достатъчно компетентен и има желание, нека да пише на лс какви са му условията за да погледне контактите. Нямам познати/препоръчани в тази област.
Hoвoceлckи - майстор
Погледни си личните съобщения.
  • 1
  • 2

Тема "Липса на фаза в няколко контакта на една стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: