• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lov - майстор
Чефо не е да защитавам Хидрата и да му правя четки но вероятно Бекото не е това което е било преди. Не съм имал нищо преди от тази марка и нямам база за сравнение но за съжаление останах с горчив опит. Купих готварска печка, хладилник и аспиратор преди 4-5 години за къщата и да ги ползва бабичката. Хладилника вече е целия в младежки пъпки от ръжда. От към крачетата вероятно нищо не е останало здраво и се държи на изолацията. На аспиратора се люпи боята на парцали. А най трагична е печката. Плочата с котлоните и газовата горелка са най здравото останало вероятно щото е емайлирано и от по дебело тенеке, а всичко останало е направо на тор. То май боята е по дебела от ламарините.
Първо изгни хобота на отдушника на фурната и после самата фурна. Хванах го на време защото се наложи да разглабям и сменям едната запалка на газовия и го закърпих. И викам си ще кара да ама не. И имай в предвид че реално печката не се полза интензивно. Възрастна сама жена, готви си веднъж на 2-3 дена. От нямане на друга работа се старае и почиства след всяка употреба. Помещенията са след капитален ремонт.
Това за мен са уреди които трябва да бъдат забранени за продажба. Казал съм си, че спре ли каквото и да е да работи и викам циганетата да я прибират за скрап. Вобще не мисля да правя опити да ремонтирам. Утре може да отскоча до там и да снимам ако си Тома Неверни.
nikolov333 - майстор
Че те и сума ти автомобилни гиганти си викат колите за поправка на заводски дефекти, а в конкретния случай става дума за компонент от друг производител, вложен в сушилнята, така че никой не е застрахован от това. За другите им уреди не знам, но за пералните им имам преки наблюдения в три наши апартамента и мога да твърдя, че като перат у комшията с висок клас Gorenje, се чува у нас и вече беше на ремонт по гаранция тяхната, а аз си спя като къпан на 2 метра от нашата, докато пере и само един гардероб ме дели от нея, зад който няма стена.. Та така, вече 5-та година . Мисля си, че при lov има нещо гнило с толкова проблеми.. Да не чистят с някой агресивен препарат.. ?
П.П.Хидра ти си взимай табелите и си трай, да не почна да "ровя" и аз.. :-D :partyman:
Последна промяна от nikolov333 на нед яну 05, 2020 1:42 pm, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
Хидра:
Не ве, смотан - само сушилни, произведени и продавани на острова между май и ноември 2012 - могат да бъдат застрашени. И хората правят превантивна сервизна акция. Немци и англичани никога няма да го направят, защото "са безпогрешни".
Я сподели каква марка е бил фризера, който изпепели Гренфелл в Лондон. Нали са много доволни от марката му? Гледам е в зелено, в светлозелено ...
Мнението на хейтърите винаги се е възприемало като незначително и последна дупка на кавала. Как се чувстваш като хейтър?

LOV - нито печка имам (фурна от година, но нямам толкова наблюдения все още, засега е ОК), нито фризер, нито аспиратор. Не мога да коментирам качествата на уреди, които нямам. Но имам вече трета пералня, сушилня на 8 години, CRT телевизор на тийнейджърска възраст. Всичко работи под пара и грам не съм съжалил за всяка стотинка, която съм дал за тях. И се пръкват някакви смотани елементи (капацитети), които вкарват всичко под общ знаменател и давай под ножа... ако и никога да не са ползвали или ремонтирали такива. Не Хидрата, той си има някакви негови си съображения. Съдомиялните не са им сила, това го знам от потребители и майстори. За хладилниците не съм чул лоша дума като агрегати.
За парите си това, което ползвам, е повече от перфектно. Много от околните ми инвестираха далеч повече, ползват далеч по-малко и вече сменят - и то не от суета.
А защо да не вярвам за състоянието на някой уред? Станало е - точка. Няма да вземаш повече такъв :) Дано следващият е с по-добро качество!
P.S. Мислех дали да не вкарам въпрос за препарата (не е невъзможно), но се отказах. Видях обаче, че Николов го е задал :)
lov - майстор
Няма никакви агресивни препарати. Бабето с малка пенсийка купува най евтинкото и се радва най вече на подаяния. :) Та в повечето случаи аз им пазарувам. Пък и примерно на хладилника какви препарати да му ползваш. Истината е че детайлите явно не са обезмаслени преди покритието и качеството на боята под всякаква критика. При избора се се съобразявах точно с това че няма да са натоварени ежедневно и да изкарат колкото се може по дълго време. Съответно да не се набутвам за нещо което ще ползвам рядко.
Да ама не.
Писах че утре може да мина от там, а причината, е че ще си монтирам втората кухня в къщата за която мислех пак да мина на тънко с бекото по финансови причини. :lol: Но след тези факти прецених че по добре е да мина на HANSA. :-D
Като тази кухня ще се ползва пък хептен инцидентно в буквалния смисъл на думата. Може да бъркам ама реших че евтиното ще ми излезе по-скъпо. :-D И другото не робувам на марките. Предишните ми уредите по къщите са от най различни производители и критериите са били не цената а техническите параметри и габаритите за да се вместят в мястото което им е отредено.
ky-kyy - майстор
Едно време, имах печка Раховец, хладилник Мраз, телевизор Електрон, пералня Перла....и сайдисвах жената сутрин и вечер, че и завтарях...имах си и любовници, тях затретвах...А ся...Бекота, индезити, горения, миелета, сонита-монита...я го дигна веднъж за седмицата, я не....Всичко ново е боклук!!!
vlax - майстор
А пропусна бойлер Елпром Варна,за подмиването/къпането де.
:partyman:
ky-kyy - майстор
То в многоточието...... там и радиоточката :lol:
lov - майстор
нед яну 05, 2020 4:37 pmky-kyy написа:
Едно време, имах печка Раховец, хладилник Мраз, телевизор Електрон, пералня Перла....и сайдисвах жената сутрин и вечер, че и завтарях...имах си и любовници, тях затретвах...А ся...Бекота, индезити, горения, миелета, сонита-монита...я го дигна веднъж за седмицата, я не....Всичко ново е боклук!!!
Кат викаш печка Ряховец. Моята свадбен подарък барабар с металното шкафче под нея е на вилата. И е отвън на двора под един навес дето при по силен вятър я къпе дъжда и още си работи. даже завчера я пробвах да сгрея един чайни вода че да размразя един кран че бях пропушил зазимяването на външните чешми.
nikolov333 - майстор
Интересен случай е твоя.. Да не си купувал най-евтините им серии уреди? Всяка марка има нисък, среден и висок клас.. Аз гледам да избирам от серията между средния към висок клас и специално за пералните нямат никъде ръжда, а са най-рисковите уреди от към влага..
valentino76bs - майстор
Комшията ми има пералня беко и не е доволен нещо.Платката няколко пъти ходи на сервиз доста изгорели пътеки имаше ,като паяжина я направиха да и запояват допълнителни кабелчета.Като нова беше тиха но сега скърца като върти.В сервиза му казали ,че вграждат едни и същи лагери (дано не бъркам) и на 5кг и на по големите което било проблем за по големите .Иначе в магазина имам приятел и каза ,че доста се купуват и имат малко рекламации .....от къде знае при условие ,че и да има проблем хората търсят сервиза не магазина незнам?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Котлоните на печката работят, а фурната не??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: