• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Руди - майстор
Здравейте,
Нанесох се в нова къща, където по проект има окабеляване
за телевизия, интернет, СОТ и видеонаблюдение.
Всички тия жици висят в килера, където един ден ще има
разпределително табло и отиват до съответното място,
розетка, антена...
Опитът ми да накарам електричарите да ги надпишат еднозначно
завърши с частичен неуспех. Не обичат да пишат момчетата, едва
ги накарах схема на главното табло да ми направят.
Така или иначе имам доста кабели, които искам да идентифицирам.
Моля да ми препоръчате някакво уредче за прозвъняване на кабели -
коаксиални, захранващи и FTP - нещо бюджетно, за аматьори.
Благодаря предварително!
sstefanov - майстор
Мултицет със зумер за 5 лв, даваш накъсо един по един кабелите и ги звъниш от другия край.
naster - майстор
И аз имам същия казус да проверя след картонджиите, обаче... при мен вече са подвързани кабелите в таблата, но не съм присъединен още към външното табло. Означава ли, че ако окъся главните АП (и ключовете за осветлението естествено), ще мога да си ги прозвънявам с мултицета? Малко тъп въпрос, обаче стойността, по спомен 200мА със символа на "диод", дали няма начин да се ошашка от така свързан схема. Благодаря!
hidrazin - майстор
Прикачен файл:
prostejshee-ustrojstvo-dlya-prozvonki-elektricheskogo-kabelya.jpg
prostejshee-ustrojstvo-dlya-prozvonki-elektricheskogo-kabelya.jpg (10.29 KиБ) Видяна 4831 пъти

:partyman:
naster - майстор
Розова, Никопол 4.5V :) Благодаря!
Christo - майстор
пон яну 06, 2020 3:59 pmsstefanov написа:
Мултицет със зумер за 5 лв, даваш накъсо един по един кабелите и ги звъниш от другия край.
В Практикер или някой друг такъв магазин, мултицет до трийсетина лева. Трябва да има зумер. Трябва да имате дълъг, единичен кабел. трябва да имате тънък перманентен маркер. Трябва да сте сигурни, че кабелът, който уточнявате "виси" свободен от двата си края!!!! Най-добре в светлата част на деня свалете всички предпазители в таблото и тогава с търсенето. Единият край на кабела го връзвате на този единичния. Другия край на единичния го връзвате на единия накрайник на мултицета. Отивате с мултицета в стаята, където предполагате, че излиза кабелът и го търсите с другия край на мултицета, докато писне мултицетът. Надписвате кабела, нанасяте на схемата.
Руди - майстор
пон яну 06, 2020 3:59 pmsstefanov написа:
Мултицет със зумер за 5 лв, даваш накъсо един по един кабелите и ги звъниш от другия край.
За FTP кабелите предполагам, че се окъсяват и звънят избрани два цвята.
А може ли да се дава "накъсо" коаксиален кабел?
sstefanov - майстор
Когато кабелите са изключени и не са под напрежение можеш да правиш всичко. Естествено, после трябва да възстановиш положението ако си го променял.
Lutchezar - майстор
FTP обикновено с тестер след като сложа инсърта ги звъня. Има си тестери за мрежов кабел на символична цена, или заемаш от познат. Не виждам какъв е смисълът да се звънят по 2ки, така или иначе 8те жици ти трябват...
  • 1
  • 2

Тема "Прозвъняване на кабели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: