Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gatio - специалист
Здравейте,
Сдобих се със стар асинхронен двигател, от който излизат само два кабела, няма кондензатори, та си го е ползвал човека за самоделен струг. Проводниците отиват към обикновен ключ и след това към щепсела.... Ще прикача снимка на табелката. Крайната ми цел е да завъртя посоката на въртене. Чета форуми...навсякъде се пише че има пусков кондензатор, там се разменят клемите и т.н...при мен обаче такова нещо липсва. Ако може някой да помогне със съвет, ще бъда много благодарен.
Прикачен файл:
IMG-b502b39446b14a995d5ea0ed6c4fb9be-V.jpg
iliya_i - майстор
чет яну 16, 2020 8:58 pmgatio написа:
Здравейте,
Сдобих се със стар асинхронен двигател, от който излизат само два кабела, няма кондензатор….
А може ли снимка на мястото от където излиза кабела? Там няма ли една квадратна кутия, дето капака и е завит с 4 винта?
gatio - специалист
Утре ще пусна снимка, но бих казал че това не е кутийка, а по-скоро ламаринка с която са покрити кабелите (изолирани разбира се ). И точно под тази ламаринка, която играе ролята на кутийката за която ме питате, се намират двата кабела, които излизат от двигатела...
Hoвoceлckи - майстор
Точно "там е заровено кучето". Постарай се да направиш максимално добри снимки от различни страни. Да се виждат възможно максимално, всички връзки на проводниците там. Ако трябва ги раздърпай за видимост. Снимките ти не трябва да са по-големи от 1МВ. Ако можеш задай си го от настройките за снимане.
gatio - специалист
чет яну 16, 2020 10:01 pmgatio написа:
Утре ще пусна снимка, но бих казал че това не е кутийка, а по-скоро ламаринка с която са покрити кабелите (изолирани разбира се ). И точно под тази ламаринка, която играе ролята на кутийката за която ме питате, се намират двата кабела, които излизат от двигатела...
Ето за това става дума:

Прикачен файл:
IMG_20200116_220631_2.jpg
Прикачен файл:
IMG_20200116_220944.jpg
gatio - специалист
чет яну 16, 2020 10:16 pmHoвoceлckи написа:
Точно "там е заровено кучето". Постарай се да направиш максимално добри снимки от различни страни. Да се виждат възможно максимално, всички връзки на проводниците там. Ако трябва ги раздърпай за видимост. Снимките ти не трябва да са по-големи от 1МВ. Ако можеш задай си го от настройките за снимане.
Ако се наложи ще го разглобя целия...
ben84 - специалист
Не се вижда от снимката, но на някои двигатели можеш да обърнеш посоката, като размениш посоките на ротор и статор.
Ако има капаци отпред и отзад на двигателя и те са еднакви, можеш да го разглобиш и сглобиш наобратно.
Надявам се, че ме разбираш за какво пиша. Правил съм го на двигатели, които са се монтирали на стари български калорифери.
gatio - специалист
Изображение
чет яну 16, 2020 10:30 pmben84 написа:
Не се вижда от снимката, но на някои двигатели можеш да обърнеш посоката, като размениш посоките на ротор и статор.
Ако има капаци отпред и отзад на двигателя и те са еднакви, можеш да го разглобиш и сглобиш наобратно.
Надявам се, че ме разбираш за какво пиша. Правил съм го на двигатели, които са се монтирали на стари български калорифери.
До колкото разбирам, оста ако сега е отляво, то трябва да мине отдясно... т.е да обърна ротора...
Hoвoceлckи - майстор
Това трябва да е двигател от пералня?

Тема "асинхронен ел двигател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: