Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Внимание нова измама! E-Energy – Устройство за икономия на енергия
Според официалният сайт: https://bg.e-energy-official.site/
цитирам от сайта: "E-Energy - уникален уред за икономия на енергия, който позволява намаляване на разходите на светлина до 50%"
Да ама не, икономията е точно НУЛА процента, чете по-надолу Simple Smile

Отзад на уреда е написано: модел: L-a008
Бързо търсене в google.com и се вижда, че уреда "E-Energy" е едно към едно еднакъв с уред Kebidumei WIFI Smart Plug Model: L-a008!
ето линк със снимки: https://www.aliexpress.com/i/33045348187.html

Уреда представлява устройство за дистанционно включване на консуматор (чрез копче или през Интернет/ Wifi) защо тогава заблуждават хората?
До тук добре, отваряме уреда "E-Energy" и гледаме платката вътре. О изненада... даже има много части.
Лесно се вижда, че нулата и фазата от входа на уреда отиват на изхода, като единия вход директно е свързан към единият изход. Другият вход през черно реле 10А отива директно на изхода.

По този начин, единствената функция на уреда "E-Energy" е да включва консуматора през едно реле като се натиска бутона или се включва от Интернет. Лично се съмнявам, че се включва уреда през Интернет.. но това е друга тема.
Каква икономия ще прави този уред "E-Energy", само въображаема!

Статията има за цел да предпази други хора, най-вече наивни възрастни хора!
Който не вярва моля да си го купи уреда "E-Energy" и като го купи и получи нека го отвори и да провери сам.
И още нещо важно! на "официалният сайт" никъде няма контактна информация, нито адрес, нито фирма, нито телефон. Много странно нали?

Като поръчате уреда, той идва с куриер DPD от Румъния, като изпращач е написано: Vita Trading Lp с адрес Slraupes, 3, Riga, Lv-1073, Latvia. Странно?

В резултат получавате един боклук, без реална фактура, без гаранция, и от чужда фирма в Латвия само с посочен един български телефон: +359244928368.
Прикачен файл:
e-energy2_6.jpg
e-energy2_6.jpg (39.57 KиБ) Видяна 4502 пъти
Прикачен файл:
e-energy3_6.jpg
e-energy3_6.jpg (42.58 KиБ) Видяна 4502 пъти
Прикачен файл:
e-energy4_6.jpg
e-energy4_6.jpg (55.31 KиБ) Видяна 4502 пъти
Прикачен файл:
e-energy5_6.jpg
e-energy5_6.jpg (57.05 KиБ) Видяна 4502 пъти
Прикачен файл:
e-energy7_6.jpg
e-energy7_6.jpg (57.38 KиБ) Видяна 4502 пъти
ky-kyy - майстор
А, стига ве :shock: Ти уби, всичко детско в мене :(
iliya_i - майстор
Стоянов, то само като прочетеш отзивите долу, дето са от хора с уж български имена, пък са преведени с Google трябва да ти стане ясно. Особено този на Тодор - 27 год, дето синът му живее самостоятелно :shock: .
И не мога да разбера, що за ум трябва, за да се върже човек на такава глупост.
Айде, да речем на бабите, дето си хвърлят парите от терасата, много не им е останал.
Ами Вие какво чудо търсите?
ky-kyy - майстор
В интерес на истината, алчността взима връх над разума. От както свят светува, се намират будали, които са сигурни, че ще изклецат дявола :lol: И откакто свят светува, има и тарикати, които живеят добре, от това :)
нед яну 19, 2020 6:45 pmiliya_i написа:
Стоянов, то само като прочетеш отзивите долу, дето са от хора с уж български имена, пък са преведени с Google трябва да ти стане ясно. Особено този на Тодор - 27 год, дето синът му живее самостоятелно :shock: .
И не мога да разбера, що за ум трябва, за да се върже човек на такава глупост.
Айде, да речем на бабите, дето си хвърлят парите от терасата, много не им е останал.
Ами Вие какво чудо търсите?
"iliya_i" Сайта аз го видях впоследствие :lol: :-) много се смях.
Закупен е от родител, така съм писал: ....най-вече наивни възрастни хора!...

Всичко разбирам ама в пратката има лист с посочени 20-тина телефона за връзка в различни европейски държави, а в интернет няма нито един отрицателен коментар... Смятайте колко такива устройства са продадени в цяла Европа!
Ето това е вече първи отрицателен коментар, =D> :supz:
Аз защо купувам само с плащане през paypal.com
plamen6703 - майстор
нед яну 19, 2020 6:33 pmStoqnov12 написа:
Каква икономия ще прави този уред "E-Energy", само въображаема!
На такива джаджи винаги кълват селски хитреци свикнали живота им да минава по тънката лайсна.
Имам съсед, който изгоря с "евтини" климатици, каза ми, че усещал, че може да е измама, ама ако било истина щял да умре от яд, че е изпуснал такава оферта.
Тук е същото, докато не изгори джоба на селският хитрец спиране няма.
Истината е, че докато има говеда ще има и касапи да ги колят! :partyman:
П. Петков - специалист
"КАК ДЕЙСТВА E-ENERGY?
Домашна електрическа мрежа нестабилна. При подаване на ток към техниката периодично се случват катастрофи, токови."

Нов вид професия и услуга:
Токов тенекеджия.

Тези измами ще спрат тогава, когато рекламоразпространителите започнат да носят солидарна отговорност с рекламодателите.
За рекламата разпространителите получават облага (възнаграждение), следователно са съучастници в измамата.
Много често разпространителите са единствените достъпни и легални адресанти, тоест ответници.
Ако това стане, те много внимателно ще проучват съдържанието на това, което ще рекламират, преди да приемат поръчките.
Другият момент е PH-то на съда и времеконстантата на съдопроизводството, както и изпълнението му (екзекуцията).
П. Петков - специалист
нед яну 19, 2020 7:04 pmplamen6703 написа:
нед яну 19, 2020 6:33 pmStoqnov12 написа:
Каква икономия ще прави този уред "E-Energy", само въображаема!
На такива джаджи винаги кълват селски хитреци, свикнали живота им да минава по тънката лайсна.
Имам съсед, който изгоря с "евтини" климатици, каза ми, че усещал, че може да е измама, ама ако било истина щял да умре от яд, че е изпуснал такава оферта.
Тук е същото, докато не изгори джоба на селският хитрец спиране няма.
Истината е, че докато има говеда ще има и касапи да ги колят! :partyman:
Не винаги хитреци се лъжат! Има хора, които не разбират. Имам колега, който е много добър инженер-механик, и който ми се обади да ме пита за подобно устройство, рекламирано от адрес в Словения. Обясних му и човекът разбра - не се подлъга. Добре е хората да питат преди да купуват.
В САЩ такива измами са малко вероятни, защото затворът в Орегон е с шроко отворени обятия, а и съдебната им система гарантира финасовото транжиране и пълно обезкостяване на измамниците. Както се казва, там времената на Анди Тъкър и Джеф Питърс са попреминали отдавна.
Последна промяна от П. Петков на нед яну 19, 2020 8:15 pm, променено общо 1 път.
ky-kyy - майстор
А купувачите? Те чистички, горкичките...... :shock:

И друг път, съм го казвал във форума. Тези измамници, не могат да заблудят честен човек. Лъжат се, само тия, които са мошеници. И не ми е жал за тях. Малко им е :)
ky-kyy - майстор
нед яну 19, 2020 8:03 pmП. Петков написа:


Не винаги хитреци се лъжат! Има хора, които не разбират.
Хахахаха :lol: Верно ли не разбира, че ако манипулира по някакъв начин електромера, е измама и е наказуемо? Айде, тия на женския пазар :lol:

Тема "Внимание нова измама! E-Energy – Устройство за икономия на енергия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: