Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
П. Петков - специалист
нед яну 19, 2020 8:06 pmky-kyy написа:
нед яну 19, 2020 8:03 pmП. Петков написа:


Не винаги хитреци се лъжат! Има хора, които не разбират.
Хахахаха :lol: Верно ли не разбира, че ако манипулира по някакъв начин електромера, е измама и е наказуемо? Айде, тия на женския пазар :lol:
Рекламите не са за манипулиране и измама на електромерите, а за икономия на електроенергия.
Навремето в МЕИ-то Балтаджиев ни учеше, че има 28 способа за манипулиране на тангенциален индукционен електромер.
Това не значи, че ни е учил да мамим енергото.
Последна промяна от П. Петков на нед яну 19, 2020 8:28 pm, променено общо 2 пъти.
ky-kyy - майстор
Хахахахахаха :lol: Икономия :supz:

Забавно взе да става, изчакай да си отворя още една бутилка винце и да резна нещо за мезе, а и другите да си врътнат пуканки в микровълновата :rolleyes:
DMN - майстор
ky-kyy написа:
изчакай да си отворя още една бутилка винце
ky-kyy, наздраве! Ама не прекалявай много с пиенето, че почваш да ги пишеш едни, и то на едни хора, които много добре знаят за какво става въпрос :wink: . Имам предвид П.Петков.
Пък точно това въпросно у-во, като го гледам, не знам как ще успее да манипулира съвременен електромер :) .
:partyman:
ky-kyy - майстор
нед яну 19, 2020 8:38 pmDMN написа:

ky-kyy, наздраве! Ама не прекалявай много с пиенето, че почваш да ги пишеш едни, и то на едни хора, които много добре знаят за какво става въпрос :wink: . Имам предвид П.Петков.
Пък точно това въпросно у-во, като гледам, не знам как ще успее да манипулира съвременен електромер :) .
:partyman:
П.Петков, е един от малкото, които чета с удоволствие и интерес, защото има наистина знания. Спора е, ако въобще може да се нарече това спор, по-скоро бих го нарекъл беседа ,че ако някой е дал пари, за да си купи нещо с което да мами и естествено това устройство, не върши никаква работа, после да тръгне да реве, че са го измамили. И стоя твърдо, зад думите си, че честен човек, няма как да бъде измамен по този начин, защото и през ум няма да му мине, да тръгне да мами енергото, вик, или пенсионното, или да дава рушвет на полицията примерно. Всички тия схеми са валидни, за селските тарикати и мошениците по душа.
Наздраве :drinkers:

ПП Точно това устройство, въобще не го коментирам и не е въпрос на разговора ни.
П. Петков - специалист
нед яну 19, 2020 8:26 pmky-kyy написа:
Хахахахахаха :lol: Икономия :supz:

Забавно взе да става, изчакай да си отворя още една бутилка винце и да резна нещо за мезе, а и другите да си врътнат пуканки в микровълновата :rolleyes:
Ако Ви кажа, че ако си купите от мен фибран с дебелина 10 см и облицовате външните стени на къщата си, то
загубите Ви на топлина при външна температура -20oC и вътрешна +20оС ще бъдат само 14,4W на квадрат, това измама ли е или икономия?
Имама ще е, ако Ви кажа, че загубите ще са 0,144W!

P.S.
Ламбдата на фибрана е 0,036W/m.K.
DMN - майстор
ky-kyy написа:
И стоя твърдо, зад думите си, че честен човек, няма как да бъде измамен по този начин, защото и през ум няма да му мине, да тръгне да мами енергото
И аз не съм съгласен с тези ти думи. Има доста честни хорица, които биха повярвали или поне биха попитали, дали това у-во върши някаква работа, защото там се говори за икономия, а не да мамят енергото.
Ами не е ли същото и с "лекарствата" или лечебни продукти, които постоянно се рекламират по телевизията? Някои от тях "лекуват" толкова, колкото това и тем подобни у-ва "икономисват" ток.
За мен това са сериозни неща и не бива да лъжат така хората. Ама времената са такива - лъжовни.
:partyman:
ky-kyy - майстор
нед яну 19, 2020 8:57 pmП. Петков написа:

Ако Ви кажа, че ако си купите от мен фибран с дебелина 10 см и облицовате външните стени на къщата си, то
загубите Ви на топлина при външна температура -20oC и вътрешна +20оС ще бъдат само 14,4W на квадрат, това измама ли е или икономия?
Имама ще е, ако Ви кажа, че загубите ще са 0,144W!

P.S.
Ламбдата на фибрана е 0,036W/m.K.
Явно, не ме четеш :) Измама са също и рекламите за всякакви медикаменти, които след първото хапче или прахче те излекуват, или вълшебните препарати или плащаш едно получаваш две, или какво ли не....
Но в случая, става въпрос, да заблуди отчитащ уред. Честния човек, няма да си и помисли да си го закупи и затова няма как да бъде измамен, докато тариката на дребно, се връзва. Защото целия му мироглед, се гради на това, че трябва да измами, да излъже и да открадне.
Точно твоя човек, който те е питал, е от същата порода, само че вече лъган и станал недоверчив. Но въпреки всичко е склонен на дребен тарикатлък...ама да е сигурен, че действа.
Горния пример с устройството, какво представлява и как го рекламират, не ме вълнува и не размишлявам по него, а имам предвид човешката природа и че всеки си намира майстора.

ПП Извинявам се, ако някой се е припознал и се е обидил :)
ky-kyy - майстор
нед яну 19, 2020 8:57 pmDMN написа:

И аз не съм съгласен с тези ти думи. Има доста честни хорица, които биха повярвали или поне биха попитали, дали това у-во върши някаква работа, защото там се говори за икономия, а не да мамят енергото.
Ами не е ли същото и с "лекарствата" или лечебни продукти, които постоянно се рекламират по телевизията? Някои от тях "лекуват" толкова, колкото това и тем подобни у-ва "икономисват" ток.
За мен това са сериозни неща и не бива да лъжат така хората. Ама времената са такива - лъжовни.
:partyman:
Писали сме по едно и също време:) Това е моето мнение, не задължавам никой с него. Живял съм достатъчно дълго време, за да познавам човешката природа. Почти нищо, не може да ме учуди.
DMN - майстор
ky-kyy написа:
Това е моето мнение, не задължавам никой с него. Живял съм достатъчно дълго време, за да познавам човешката природа. Почти нищо, не може да ме учуди.
А моето мнение е, че измамниците хич не са наивни и понеже знаят да лъжат, знаят, че и те могат да бъдат излъгани и са доста по-предпазливи. Останал съм с впечатление, че имат остър нюх за такива неща, щото на тях лъжата им е професия.
Докато честните хорица, да ме извинят, но понякога са доста наивни и податливи на измами. Имам предвид за неща, с които не са наясно. Мен с такова у-во за икономия не могат де ме излъжат, защото чат-пат си имам понятие от тоците :) . Но със сигурност могат да ме преметнат в някоя друга сфера, в която съм зелен. Човек не може да знае всичко. Това имам предвид.
Това също е лично мнение и не ангажирам никого с него.
:partyman:
hidrazin - майстор
Това с икономията на тока - с мед да го намажеш. Някой ще се набута с едни пари... Доде разбере че е налапал здраво кукичката.
Има и доста по-опасни неща. Например:
ДЕТОКСИКАТОР
КВАНТОВ АНАЛИЗАТОР - БИОСКЕНЕР
Второто може да накара човек да повярва че е болен и да вземе да хукне по лекари да се поболее от притеснения.
Още повече когато услуга с такъв измамен апарат се предлага от мошеници представящи се за лекари.
Още по-лошото че има и истински лекари тръгнали по нанадолнището от алчност.
:partyman:

Тема "Внимание нова измама! E-Energy – Устройство за икономия на енергия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: