• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
velas - специалист
Не "със", а "на" свински опашки...демек усукани проводници. :-D

Интересно ще е със стрелкови волтметър да се провери в момента на изключването (и включване) на абсорбатора, дали има пад на напрежението или пренапрежение.
Hoвoceлckи - майстор
По-скоро дочул е нещо, но какво точно ...
За аналоговия уред ... Имаме вечер едни пропадания на напрежението ... Това на долния етаж. Знам, че един зелен комшия гепи ток. Знам, че го прави с докосване на проводници (без надеждна връзка). Обадили се (от долния етаж) на енергото. Идват през деня и мерят с цифров уред. Казвам им, че проблемът се проявява вечер и мисля, че по-би било забележимо със стрелкови. Момчето ме гледа безизразно. Изтичах и донесох моя. Падна от смях ...
iliya_i - майстор
ср яну 22, 2020 11:20 amvelas написа:
Интересно ще е със стрелкови волтметър да се провери в момента на изключването (и включване) на абсорбатора, дали има пад на напрежението или пренапрежение.
Това със стрелкови уред ще го видиш.... друг път. достатъчно са инертни, за да няма реакция. Трябва си друг тип уред.
velas - специалист
Гледал съм го много пъти градски, но няма да влизаме в излишни спорове..
hidrazin - майстор
Тоя от ЕРП-то паднал от смях... То аз сигурно нямаше да се хиля. :-D
Не че нещо против стрлковите ама им мина времето още преди 20-30 години.
Говоря конкретно за мултицетите.
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Имам дигитални амперклещи. Показвал съм ги. Имат опции за "разлика", "макс" ... Този не ми беше ясен колко е в час, а и бързаше да се измъкне. Неговият уред нямаше никакви опции. За това ми се стори, че ще ми е възможно да го убедя като видимо мърда стрелката. Стана ми тъпо от несъобразителната му реакция - самия факт, че имам и боравя с такъв уред, трябваше да го осветли, че поне съм от бранша. А той продължи да ми дрънка небивалици ...
  • 1
  • 2

Тема "Проблем след изключване на абсорбатор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: