• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kabel96 - специалист
нед фев 09, 2020 12:37 pmiliya_i написа:
нед фев 09, 2020 12:12 pmTarkalan написа:

Когато обаче пусна тест на ДТЗ с уред, включен в контакт, ДТЗ не изключва и уредът изписва: ТОКЪТ НА ИЗКЛЮЧВАНЕ НЕ Е ОК или: ВРЕМЕТО ЗА ИЗКЛЮЧВАНЕ НЕ Е ОК, в зависимост от това какъв тип измерване съм задал.
Уредът тества с ток на утечка до 42мА и време до 50мсек.

Идеи...?
Най-добрата идея е, този уред да го изхвърлиш през прозореца. Ако си на по-нисък етаж от трети, по-добре от прозореца на комшията на последния етаж.
Много ме кефят мнения на професионалисти дето са виждали нещото само на картинка в интернет.
Разкачи всичко и мери за утечки или прекъсване по трасето.Уреда ти го може.И мойте 5 лева към темата.Една Шнайдерска ми разказа играта година и половина докато я хвана.Преместих я в кръг които е празен и накрая установих "дръжте се да не паднете"че при влажност на въздуха над 70 процента спира да изключва.От тогава само Сименс и то тежката "буквално"серия.
iliya_i - майстор
нед фев 09, 2020 4:06 pmkabel96 написа:
нед фев 09, 2020 12:37 pmiliya_i написа:
нед фев 09, 2020 12:12 pmTarkalan написа:

Когато обаче пусна тест на ДТЗ с уред, включен в контакт, ДТЗ не изключва и уредът изписва: ТОКЪТ НА ИЗКЛЮЧВАНЕ НЕ Е ОК или: ВРЕМЕТО ЗА ИЗКЛЮЧВАНЕ НЕ Е ОК, в зависимост от това какъв тип измерване съм задал.
Уредът тества с ток на утечка до 42мА и време до 50мсек.

Идеи...?
Най-добрата идея е, този уред да го изхвърлиш през прозореца. Ако си на по-нисък етаж от трети, по-добре от прозореца на комшията на последния етаж.
Много ме кефят мнения на професионалисти дето са виждали нещото само на картинка в интернет.
Ами не очаквах, да е въоръжен с уред за 3000 лева. Мислех си за ония от е-маг.
Не знам кой му го е дал и защо му го е дал, вместо да дойде и да измери. Щото явно има грешка в постановката на работа по проверка. Но няма как да се отгатне.
fbr - майстор
Абе я пробвай с една пробна лампа между фаза и защитен проводник ще свети ли, щом не изключва ДТЗ-то би трябвало да свети, ако всичко по веригата е точно.
Tarkalan - специалист
нед фев 09, 2020 5:13 pmiliya_i написа:
нед фев 09, 2020 4:06 pmkabel96 написа:
нед фев 09, 2020 12:37 pmiliya_i написа:

Най-добрата идея е, този уред да го изхвърлиш през прозореца. Ако си на по-нисък етаж от трети, по-добре от прозореца на комшията на последния етаж.
Много ме кефят мнения на професионалисти дето са виждали нещото само на картинка в интернет.
Ами не очаквах, да е въоръжен с уред за 3000 лева. Мислех си за ония от е-маг.
Не знам кой му го е дал и защо му го е дал, вместо да дойде и да измери. Щото явно има грешка в постановката на работа по проверка. Но няма как да се отгатне.
Ха ха.
Уредът си е мой, но това не е важно сега.
Важното е, че за първи път ми се случва ДТЗ да не изключва при проверка с уреда.
Сега открих, че на контакти от друг кръг не изключва и когато допра нулата до пластината на защитния.
Замерих, както ми препоръча колегата по-горе и открих около 40-45V между нула и земя в кръга на осветлението. Сега търся откъде точно идва, но се зачудих защо ДТЗ няма да изключва вместо да не включва ако това е проблемът. Дали заземяването на къщата не е нещо в час :?
kabel96 - специалист
[/quote]Сега открих, че на контакти от друг кръг не изключва и когато допра нулата до пластината на защитния. [/quote]




Я преди да се изтрепите дай да почнем с теория първо за тая черна кутия.Що е то и има ли почва при мен.Почети малко а после продължавай.Ако те мързи срещу суджук и вино изнасям 5 минутна лекция.Наздраве неделя е все пак. :drinkers: :drinkers: :drinkers:
sts - специалист
При измерване на ДТЗ с уред поставете мост между PE и N.
След извършване на измерването моста се премахва.
Проверка за изключване на ДТЗ се изпълнява и с пробна лампа.
moimoimoi - майстор
както го описваш изглежда ти се губи земното

я провери колко волта има между фаза и земно
zz_stefanov - майстор
А това ДТЗ да не за 300mA. Провери го.
Другото е да е прекъснат/несвързан някъде шарения проводник.
Tarkalan - специалист
нед фев 09, 2020 6:34 pmmoimoimoi написа:
както го описваш изглежда ти се губи земното

я провери колко волта има между фаза и земно
Проверих.
Има 230V,
но земята и нулата имат връзка в таблото и на шината за изравняване на потенциалите.
Пробна лампа свети между фаза и земя.
moimoimoi - майстор
а между фаза и нула колко волта имаш

а това че ти свети лампата между фаза и земя означава че или дтз-то не работи или това дето му казваш че е земя е нула или.........просто имаш две нули като и двете идват след дтз-то...........което пък обеснява защо не ти изключва дтз-то
Последна промяна от moimoimoi на нед фев 09, 2020 7:41 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27

Тема "ДТЗ не изключва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: