• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 27
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Tarkalan - специалист
пон фев 10, 2020 10:33 amhidrazin написа:
пон фев 10, 2020 9:49 amTarkalan написа:
Уточних после, че сондите са фаза/защитен.
Не знам какво си уточнил ама или се бъзикаш с нас, или си много, ама много далеч от електротехниката.
И се занимаваш с неща с които не трябва.
нед фев 09, 2020 9:11 pmTarkalan написа:
Казвам още веднъж, че ДТЗ изключва когато допра нула и земя(на пластината) на един от контактите. При същото нещо, но на друг токов кръг ДТЗ отново НЕ изключва.
нед фев 09, 2020 9:36 pmTarkalan написа:
И също така с и без консуматор ако допра нула и защитен на 1бр. единствен контакт в един от токовите кръгове, изключва. В другите токови кръгове, както и в таблото не изключва.
нед фев 09, 2020 9:49 pmTarkalan написа:
...при които и с допиране на нула и защитен също не изключва, както и с уреда.
нед фев 09, 2020 10:11 pmTarkalan написа:
С първия опит нула и защитен изключи и тъкмо се зарадвах, че всичко е Ок и - изненада като не изключи с уреда.
нед фев 09, 2020 10:31 pmTarkalan написа:
Testboy - двете сонди във фаза и нула на контакта и натискане на двата RCD test бутона.
пон фев 10, 2020 12:12 amTarkalan написа:
Ето точно това беше и моя ход, но между жълт и син клеморед ДТЗ НЕ изключва.
Девет страници ни къпеш. Девет страници и почти никой не забеляза че въобще не знаеш какво правиш и какво "замерваш".
Напълно отговорно ти казвам - НЕ ЗНАЕШ КАК СЕ РАБОТИ С ВСИЧКИТЕ УРЕДИ дето имаш.
И не е обида а констатация. Даже не знаеш какво и къде да измериш.
Вземи си прочети поне описанията на уредите и какво как и къде се измерва.
Жокери:
- Testboy между ФАЗА и ЗАЩИТЕН
- HT 420 Combi не е само да ръгнеш неговия щепсел в контакта. Има си особености които се надявам да откриеш след четенето.
В тоя ред на мисли, и след прочетеното в девет страници ме хваща страх каква инсталация си сътворил.
Явно и в Германия нещата вече не са толкова О.К. след като се допускат такива неща.
Успех с четенето!
:partyman:
Аз няма да споря с теб какво знам или не и какво мога да ползвам или не и така да разводнявам темата. Само ще ти кажа, че и аз както и ти се изнервям от тази ситуация. Ти може просто да не си губиш времето в темата. Аз ще продължавам със съдействието на по-отзивчивите хора тук докато открия проблема.
Лек ден!
kozl - майстор
Да ама почни отначало, че до тук доста заблуди се сбраа.
Аз ДТЗ-тата ги тествам с една крушка миньонка Е14 мисля да е 5 или 7 вата :? ма мое и 15 да е, м-у фаза и ЖЗ и до сега не съм имал случай ДТЗ да не падне от крушката. Ама не съм професионалист и опита ми малее главно свързан с роднински и приятелски инсталации и отчасти в строителните обекти.
Tarkalan - специалист
пон фев 10, 2020 11:11 amkozl написа:
Да ама почни отначало, че до тук доста заблуди се сбраа.
Аз ДТЗ-тата ги тествам с една крушка миньонка Е14 мисля да е 5 или 7 вата :? ма мое и 15 да е, м-у фаза и ЖЗ и до сега не съм имал случай ДТЗ да не падне от крушката. Ама не съм професионалист и опита ми малее главно свързан с роднински и приятелски инсталации и отчасти в строителните обекти.
Ok. Приемам.
Започвам отначало с пробна лампа и ще дам после коректно какво точно и къде се случва.
GalinBelos - специалист
Tarkalan , не знам защо постоянно правиш някакви тестове между нула и защитен . Това че ДТЗ в някои случаи изключва при късо между тях , показва едиствено нивото на загуби от паразитни капацитети по линията , и нищо друго. И тези загуби се увеличават с увеличаването на дължината на кабелните линии включени към ДТЗ . В една идеална инсталация , където кабелите нямат никакви паразитни капацитети , ДТЗ никога няма да изключи при късо между нула и земен .

Един съвет - направи прост тест , като вдигнеш всички предпазители в таблото , но да няма включени консуматори към тях . Просто да стоят празни кабели под напрежение . И пак пробвай същите тестове които правиш и сега , да не вземе да стане чудо .

Сега и малко теория - тока на утечка на ДТЗ , се дава за утечка между фаза и защитен , и така трябва да бъде мерен , а не както ти се опитваш между нула и земен . Той Хидразин , добре ти е казал , че освен да имаш скъпи уреди , трябва да знаеш и как да ги ползваш . За разлика от някои други строителни професии , при нас електричарите , майсторлъка идва задълбочените познания , а не от скъпите уреди . Те само облекчават труда ни , но не могат да заменят липсата на теоретична подготовка . Ти сам си се уверил , че със скъпи уреди , и без знания , до никъде не се стига .
valentino76bs - майстор
Кой го измисли това дтз ,че само проблеми :) ?
1.проблем в дтз
2.проблем с не знаенето как се мери
3.проблем в инсталацията.
4.качване на черешата(вдигане на рейтинг на форума)
Много просто се констатира кое е, надяваме се като решиш проблема да пишеш!
Tarkalan - специалист
пон фев 10, 2020 11:51 amvalentino76bs написа:
Кой го измисли това дтз ,че само проблеми :) ?
1.проблем в дтз
2.проблем с не знаенето как се мери
3.проблем в инсталацията.
4.качване на черешата(вдигане на рейтинг на форума)
Много просто се констатира кое е, надяваме се като решиш проблема да пишеш!
Да. Ще пиша.
А по въпроса за рейтинга - той изобщо не ме вълнува.
Ако някой се притеснява, че имам задни мисли, готов съм да направя група във вайбър или да му звънна по телефона. Тъкмо ще мога да обясня точно кога и точно какво се случва без да се наслагва объркващата вече информация от 100 мнения.
Даже може и в пряк разговор да ме пробва колко съм наясно и къде греша и да ме насочи към решение.
krasi92 - майстор
Проек това табло и инсталацията имат ли
tzetz009 - специалист
:) Е-е-мии , те решенията се вземат още докато се проектира . Таблото се проектира през деня , но трябва и да се мисли за вечерта ! Комфортно ли е ако някой(теб) го "перне" тока и в същия момент остане на тъмно ? Или съвсем винаги ще си с телефон в джоба да си светнеш ? Сега е такава ситуацията . Незнам каква е перспективата да се смени схемата на свързване и да се добавят още ДТЗ-та , но ако оставиш нещата така само ядове ще имаш . Всъщност вече ти го казаха !

:partyman: :partyman: :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Tarkalan, погледни си личните съобщения.
stedima - напреднал
здравейте на всички ,не се сдържах и се регистрирах заради тая тема
както каза "kozl" тръгни от ДТЗто с пробна лампа на всички фази спрямо земя (по добро и лесно тестване на ДТЗ няма),следващия момент може да е в някоя разклонителна кутия объркването земя и нула,но това в последствие ако в таблото всичко е наред с пробната лампа.Замерванията не са много и направо после във всеки контакт пак с пробната лампа - фаза спрямо земя,а тогава ако не изключи(задължително трябва да изключи ако всичко е ок) а в таблото всичко е наред ,някъде по магистралата нещо е разменено или неподвързано.

Пробната крушка е достатъчна и 15w-тока е около 65mA,предостатъчен за проверка на 30mA ДТЗ.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 27

Тема "ДТЗ не изключва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: