• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 27
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Tarkalan - специалист
нед фев 09, 2020 10:05 pmnikolov333 написа:
нед фев 09, 2020 9:36 pmTarkalan написа:
нед фев 09, 2020 9:21 pmnikolov333 написа:
ДТЗ-то ти изключва между нула и защитен в зависимост от това дали в този токов кръг има включени други консуматори, тъй като тока между нула и защитен протича през тях.. Казах ти да пробваш с включени и изключени консуматори и ДТЗ само с уреда на опитна постановка.. :idea:
Да. Пробвах.
И с включен консуматор и без - не изключва, а уредът казва, че токът и времето не са ок, което е ясно щом не изключва.
И също така с и без консуматор ако допра нула и защитен на 1бр. единствен контакт в един от токовите кръгове, изключва. В другите токови кръгове, както и в таблото не изключва.
А в този единствен контакт пробва ли с уреда как е..?
Да, естествено. Не изключва при тест с уреда.
Всъщност точно от там тръгна цялата сага.
С първия опит нула и защитен изключи и тъкмо се зарадвах, че всичко е Ок и - изненада като не изключи с уреда.
След това започнах да пробвам всички други.
nikolov333 - майстор
С какви проводници е изградена инсталацията?
Пробвай да изключиш шината за изравняване на потенциалите :idea:
Последна промяна от nikolov333 на нед фев 09, 2020 10:21 pm, променено общо 3 пъти.
Tarkalan - специалист
нед фев 09, 2020 10:11 pmhidrazin написа:
нед фев 09, 2020 9:49 pmTarkalan написа:
допиране на нула и защитен също не изключва, както и с уреда.
С какво ги допираш?
С кой уред какво и как го правиш?
:partyman:
Окъсявам ги с проводник.
Друга снимка не мога да направя, защото вече не съм при таблото.
Вход изход да окъсявам на N на ДТЗ не съм пробвал - не очаквам, обаче реакция от това.
А с уреда директно на ДТЗ пробвах - Нищо.
Tarkalan - специалист
нед фев 09, 2020 10:18 pmnikolov333 написа:
С какви проводници е изградена инсталацията?
Пробвай да изключиш шинатс за изравняване на потенциалните :idea:
NYM-J 3x1,5; 3x2,5 и 5х2,5
Tarkalan - специалист
нед фев 09, 2020 10:21 pmTarkalan написа:
нед фев 09, 2020 10:18 pmnikolov333 написа:
С какви проводници е изградена инсталацията?
Пробвай да изключиш шинатс за изравняване на потенциалните :idea:
NYM-J 3x1,5; 3x2,5 и 5х2,5
И това пробвах. Същото си е.
hidrazin - майстор
Попитах с кой от двата уреда какво правиш?
Жокер - единия уред има две сонди (накрайника, извода, краища...) другия три сонди.
:partyman:
Tarkalan - специалист
нед фев 09, 2020 10:23 pmhidrazin написа:
Попитах с кой от двата уреда какво правиш?
Жокер - единия уред има две сонди (накрайника, извода, краища...) другия три сонди.
:partyman:
Почти е така.
Testboy - двете сонди във фаза и нула на контакта и натискане на двата RCD test бутона.
HT не е със сонди а със щепсел(включваш в контакт) има и 3 сонди, но откъм уреда. Включват се по схема в уреда за тест RCD. На дисплея можеш да избираш различните видове ДТЗ по милиампери и какъв тест да правиш - за време на изключване, за допустим ток на изключване, или комбиниран тест и др.
Пускаш теста и чакаш. Резултатите от всички видове съм ги написал по-горе.
nikolov333 - майстор
Като го гледам това табло не виждам отделни нулеви шини за кръговете след ДТЗ.. Възможно е повечето от тях да не са включени въобще през ДТЗ-то или всички трябва всички да са захранени на една от фазите му.. Кой го е свързвал и по каква схема е .. :?
Hoвoceлckи - майстор
Гледай най-горе :wink: ... :? Абе гледай ... ама той е празен :shock:
нед фев 09, 2020 10:20 pmTarkalan написа:

Вход изход да окъсявам на N на ДТЗ не съм пробвал - не очаквам, обаче реакция от това.
Чакай, как не очакваш реакция? Това трябва да ти я задейства всеки път. Това е същото като да опираш нула и предпазен на контактите.
Ти провери ли с контролна лампа на тези контакти дето не се задейства ДТЗ-то между фаза/нула и фаза/предпазен?
Проверил ли си също "предпазния" със сигурност ли отива на такъв в таблото и нулата от проблемните контакти - на нулевия клеморед горе?
Последна промяна от Hoвoceлckи на нед фев 09, 2020 10:55 pm, променено общо 1 път.
Tarkalan - специалист
нед фев 09, 2020 10:37 pmnikolov333 написа:
Като го гледам това табло не виждам отделни нулеви шини за кръговете след ДТЗ.. Възможно е повечето от тях да не са включени въобще през ДТЗ-то или всички трябва всички да са захранени на една от фазите му.. Кой го е свързвал и по каква схема е .. :?
Аз съм го свързвал.
Нулевата шина N е долу в кутията и през ДТЗ стига до клемореда горе(синия) и срещу нея е PE(долу в кутията) с мост между 2те, където е свързан PEN. PE от кутията стига до зеления клеморед горе в дясно.
Фазите са 3 и влизат в ДТЗ от шалтера, а после отиват на гребена на АП-тата.
Няма как с такъв гребен да свържеш всичко на 1 фаза, дори и много да го желаеш - разпределени са по равно.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 27

Тема "ДТЗ не изключва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: