• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kolev_k - специалист
имам подобен панел,захранването без "трааф" е от 24 до 36В.дали не беше и до 48В.щото светодиодите са навързани последователно и не им стигат 12в
kozl - майстор
Да търговска и телефонна заблуда :roll:
DC - AC преобразувател
Освен че по-скъпо от LED-а и арчи 3W без консумация.
kozl - майстор
пон мар 09, 2020 9:59 pmkolev_k написа:
имам подобен панел,захранването без "трааф" е от 24 до 36В.дали не беше и до 48В.щото светодиодите са навързани последователно и не им стигат 12в
Да ама като се махне драйвера и няма ко да ограничава тока през диодите, та ако се запалят на 12 волта то с голема вероятност ще е еднократно и не за дълго :roll:
kozl - майстор
ср мар 11, 2020 8:58 pmBrassmonger написа:
Пробвай с 14 волта.
С каква цел :?
пон мар 09, 2020 5:51 pmdob4ii написа:
Здравейте, закупих подобен панел https://www.home-max.bg/led-panel-za-vgrajdane-6w-5-99/. То е с трафче пише вход 85-240волта ас изход 12-24в dc. Продавача ми каза че мога да го използвам на 12в от акумулатор като заобикаля трафа. Проблема е че не тръгва на 12волта. Имате ли идея дали може да светне по някакъв начин.
Здравей,
Първо тярбва да провериш дали това, което наричаш трафче, преобразува променливото напрежение в постоянно (трансформаторът само понижава или повишава променливото напрежение но не го преозразува в постоянно) и на изхода има 12 или 24 волта (може да имаш и регулируем иззход) или това е т.нар. драйвер за диоди (източник на ток). Ако e първия случай то тогава диодите в панела имат свързани към тях резистори и можеш спокойно да свържеш външен източник на постоянно напрежение. Ако не става с 12 волта можеш да пробваш с 24 волта. Но ако източника е на ток - драйвер, то тогава свързвайки външен източник на напрежение ще изгориш диодите. Когато се използва драйвер то той се грижи за това през диодите да не протича по-голям ток от допустимото (това, което правят резисторите в първия случай). Това, което съм виждал по магазините е, че големите панели се продават с драйвери. От линка към продукта не става ясно с какво се захранва този панел.
Надявам се да съм ти помогнал.
Поздрави!
  • 1
  • 2

Тема "Led панел от 220 на 12в" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: