Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
вт мар 10, 2020 9:17 pmbijonisler@gmail.com написа:
А може ли да им покаже кръчмарската хватка и през вратата......
И това не може. Просто не е попаднал на квартиранти дето са в час.
На питащия не му е проблем сметката за тока.
Той просто иска да използва "цъкането" на тока за да пришпорва наемателите.
А тока е платен (иначе местното енерго щеше да го е спряло).
И вероятно наемателите са платили и 1-2 наема депозит.
Та в този вариант "цъкането" на тока си е чиста проба самоуправство.
Па ако попадне на отракани наематели такова дело ще му изшият че ще се чуди от де му е дошло... :-D
:partyman:
P.S. Като им спре тока първо ще се обадят в местното енерго (предполагам ЧЕЗ).
Онея като дойдат ще им кажат че проблема е в апартамента.
Колко ли време ще им отнеме да да отрият контактора с Wi-Fi и да го направят на ХаЙ-ФЪЙЙЙЙ... ??? :lol:
maxaffey - напреднал
вт мар 10, 2020 8:58 amGalinBelos написа:
Един бърз въпрос - откъде смяташ да вземеш wifi за тоя контакт ?
Ще си сложа мой рутер в апартамента само за този wifi ключ. Такива имам от повече от 3 години и ги използвам постоянно и с тях съм наясно а мога и бисквитка на мобилен оператор да ползвам, защото и такава имам и съм ползвал за подобни случаи.
iliya_i - майстор
вт мар 10, 2020 10:23 pmmaxaffey написа:
вт мар 10, 2020 8:58 amGalinBelos написа:
Един бърз въпрос - откъде смяташ да вземеш wifi за тоя контакт ?
Ще си сложа мой рутер в апартамента само за този wifi ключ. Такива имам от повече от 3 години и ги използвам постоянно и с тях съм наясно а мога и бисквитка на мобилен оператор да ползвам, защото и такава имам и съм ползвал за подобни случаи.
Тъй. И като платиш един от 12-те наема годишно за интернет такси, че се наиграеш!

П.П. Знаеш ли какви хубави колички с дистанционно управление има по магазините? Даже си имат и антенка!
maxaffey - напреднал
вт мар 10, 2020 9:58 pmhidrazin написа:
вт мар 10, 2020 9:17 pmbijonisler@gmail.com написа:
А може ли да им покаже кръчмарската хватка и през вратата......
И това не може. Просто не е попаднал на квартиранти дето са в час.
На питащия не му е проблем сметката за тока.
Той просто иска да използва "цъкането" на тока за да пришпорва наемателите.
А тока е платен (иначе местното енерго щеше да го е спряло).
И вероятно наемателите са платили и 1-2 наема депозит.
Та в този вариант "цъкането" на тока си е чиста проба самоуправство.
Па ако попадне на отракани наематели такова дело ще му изшият че ще се чуди от де му е дошло... :-D
:partyman:
P.S. Като им спре тока първо ще се обадят в местното енерго (предполагам ЧЕЗ).
Онея като дойдат ще им кажат че проблема е в апартамента.
Колко ли време ще им отнеме да да отрият контактора с Wi-Fi и да го направят на ХаЙ-ФЪЙЙЙЙ... ??? :lol:
Сега уточняваме с адвокатите, дали това за тока че ще бъде преустановен ако не се забави плащането с повече от 10 дена можем да го вкараме в договора под някаква форма за да си вържем гащите.

Другото е че контактора и всички други неща мисля да са зазидани в стената или под гипсокартон, за да няма поне бърз достъп и според мен всеки наемател, който му е прекъснал тока първо ще се обади на наемодателя си и няма да смее да кърти стени, а и това може да се вкара в договора че няма право да прави никакви ремонти.

Мислил съм го и с умна врата, която след като не си плати 10 дена примерно да неможе да се отваря отвън, както е на хотелите и ще го вкараме като услуга за достъп примерно в договора, която ще бъде прекратена при неплащане :)
maxaffey - напреднал
вт мар 10, 2020 10:30 pmiliya_i написа:
вт мар 10, 2020 10:23 pmmaxaffey написа:
вт мар 10, 2020 8:58 amGalinBelos написа:
Един бърз въпрос - откъде смяташ да вземеш wifi за тоя контакт ?
Ще си сложа мой рутер в апартамента само за този wifi ключ. Такива имам от повече от 3 години и ги използвам постоянно и с тях съм наясно а мога и бисквитка на мобилен оператор да ползвам, защото и такава имам и съм ползвал за подобни случаи.
Тъй. И като платиш един от 12-те наема годишно за интернет такси, че се наиграеш!

П.П. Знаеш ли какви хубави колички с дистанционно управление има по магазините? Даже си имат и антенка!
сега при месечен наем от 600 лева едни 10 - 15 лева за интернет няма да ме гърнат, особено пред това да ми остане 2000 - 3000 лева парно да плащам след като успея след години да махна наемателя. иначе има ги и с блутут такива ключове и също е вариант.

Тема "Поставяне на контактор преди бушона на таблото" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: