• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
съб мар 14, 2020 2:59 pmkrasi92 написа:
Интересен въпрос но за мен по интересно е къде отиват тия творения на енженерния ум.
Ами явно на фирмата която го е правила и е било по-лесно по този начин или са имали такива кабели.
Ако ги бяха свързали всеки кабел с всяко жило на отделна фаза е ОК , но по този начин и аз не бях виждал такова чудо.
Не знам също как са я приемали тази уредба ,но както и да е.Уредбата си бачка така повече от 10 години.
"Тия творения на енженерния ум." отиват до уредба 0,4kV която е на около 4 метра от трафа и не може да се направи с шини.
hidrazin - майстор
Фирмата никой не я пита дали и е било по-лесно по този начин или са имали такива кабели.
Като са нямали да са си купили... Ами ако са имали само LAN кабел с него ли трябваше да го изпълнят?
Тя не е изпълнила проекта защото тва недоразумение няма как да е било заложено в проекта.
Надзора е спал. Инвеститора е спал.
Вместо между трафа и таблото да имаш 8 връзки, сега имаш 24 връзки с всичките евентуални последствия.
:partyman:
krasi92 - майстор
вт мар 17, 2020 10:07 amrafie написа:
съб мар 14, 2020 2:59 pmkrasi92 написа:
Интересен въпрос но за мен по интересно е къде отиват тия творения на енженерния ум.
Ами явно на фирмата която го е правила и е било по-лесно по този начин или са имали такива кабели.
Ако ги бяха свързали всеки кабел с всяко жило на отделна фаза е ОК , но по този начин и аз не бях виждал такова чудо.
Не знам също как са я приемали тази уредба ,но както и да е.Уредбата си бачка така повече от 10 години.
"Тия творения на енженерния ум." отиват до уредба 0,4kV която е на около 4 метра от трафа и не може да се направи с шини.
То за можене може и да може ма скъпички пустите матеряли.
hidrazin - майстор
вт мар 17, 2020 5:40 pmkrasi92 написа:
То за можене може и да може ма скъпички пустите матеряли.
Скъпи, скъпи, колко да са скъпи. По първия попаднал каталог:
NYY 0,6/1kV 3x25 mm2 - 24,58 лв.
NYY 0,6/1kV 1x70 mm2 - 19,45 лв.
Пет квадрата по-малко но и пет кинта по-малко.
Да не споменавам че 1х95 mm2 е 26,94 лв - за 2,5 лева повече получаваш 20 квадрата повече.
Винаги единичките са по-евтини от 2-3-4... жилните заради технологията на производство.
На обекта имам 30 трафа СН от 1,25 до 2,5MVA + 5 малки по 50kVA и никъде няма такава Сигания.
:partyman:
krasi92 - майстор
За шините ставаше въпрос са скъпи
  • 1
  • 2

Тема "свързване на кабели в паралел" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: