• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Kondor1 - специалист
Прикачен файл:
b.jpg
b.jpg (44.28 KиБ) Видяна 1888 пъти

При тоя тип табло с бушони каква е идеята на керамичния бушон? Все съм мислил, че той е главен преди автоматичните и ако се развие ще спре всичко. Така ли е или има и други варианти и замисъл?
moimoimoi - майстор
идеята е да има видимо прекъсване на веригата
Kondor1 - специалист
Питам, защото в един блок се оказва, че тоя бушон е пропуснат, т.е. не играе роля. Мислехме, че е пропуск в отделен апартамент, но има съмнения, че е във всички. Някой ел. техник е решил да си спести усилията. Блокът е строен около 1985, ако има значение.
hidrazin - майстор
вт мар 10, 2020 2:57 pmKondor1 написа:
Някой ел. техник е решил да си спести усилията. Блокът е строен около 1985, ако има значение.
Има значение кога е строен и ел.техника не решил да си спести усилията. Просто е изпълнявал проекта.
Да обяснявам ли?
Има блокове където по проект таблата са само с предпазители Е27 - демек до 25 ампера.
Главният по проект е било предвидено да е в таблото с електромерите.
През 1985г строителството на блокове беше държавна работа и материалите идваха от държавни складове.
Но по време на монтажа в склада е имало само табла с главен предпазител и автоматични предпазители.
Ел. техника си е изпълнил проекта монтирайки таблото без да използва главния бАшон.
И твърде вероятно е монтирал главен Е33 (вероятно 63 ампера) в таблото с електромерите.
Един поглед в таблото с електромерите може да реши "мистерията"... :-D
:partyman:
gogo7777 - майстор
Българска работа....Не е имало табла и са турили к'ви им падне, а инак техника е бетон :lol: Кой изпълнява проекта.....ми никой. :lol:
:oops:
iliya_i - майстор
вт мар 10, 2020 9:13 pmgogo7777 написа:
Българска работа....Не е имало табла и са турили к'ви им падне, а инак техника е бетон :lol: Кой изпълнява проекта.....ми никой. :lol:
:oops:
Гого, ами то при соца тъй си е баш. К'вот има такова. Всичко се произвеждат 2 модела (готови, с бАшоните в тях), и те са дефицитна стока :lol:.
Другите модели бяха с 4 и 5 витлови бушона.
Изображение

Не е като сега, каквото ти е кеф, това да се вземе. И да го има в изобилие.
Последна промяна от iliya_i на вт мар 10, 2020 9:53 pm, променено общо 1 път.
bijonisler@gmail.com - специалист
вт мар 10, 2020 1:02 pmKondor1 написа:
b.jpg


При тоя тип табло с бушони каква е идеята на керамичния бушон? Все съм мислил, че той е главен преди автоматичните и ако се развие ще спре всичко. Така ли е или има и други варианти и замисъл?
Така е.
muhala - майстор
Като това в ляво виждали ли сте ?
Изображение
hidrazin - майстор
вт мар 10, 2020 10:15 pmmuhala написа:
Като това в ляво виждали ли сте ?
Мраморно с размери 180х200мм ???
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Бушони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: