Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Tiger - специалист
И моята Ariston се счупи днес и поради вирусната ситуация се опитвам да се справя сам и то спешно, че без пералня не става, но ми се изчерпаха идеите:

Модел WMG 8237
Включвам я в контакта. Независимо дали пускам програма или не я пипам след включването в контакта седи 10-тина мин без да прави нищо, след което започва да мига всичко, изписва F05 и помпата започва да източва. И това докато не я изключа от контакта. Първите опити след като даде проблема след включване на програма, включваше помпата да източва, но не я изключваше и минути след това изписваше F05. (При нормална работа включва помпата за няколко секунди, след което я изключва и започва да точи вода.). Сега вече не я включва, нищо не прави 10-тина мин и тогава дава грешка.
Включих service mode. Веднага при включването изписва F05 и помпата започва да работи.

От прочетеното грешката F05 е свързана с проблем с източването на водата или датчика за налягане. Изчистих филтъра, помпата, маркуча от барабана към помпата и маркуча за мръсната вода. При излизане на грешката помпата започва да работи без спиране и ако има вода вътре я източва, т.ч. запушване отпада като вариант.
След това откачих маркучето от датчика за налягане и духнах през него към барабана. Не изглежда запушено. Сипах вода в пералнята и пак надух - булбука.
Датчика (545-AA-003 0-300mmH2O) се оказа с импулсен изход. Само от едно клипче успях да видя, че в нормално състояние дава изход 12-13 Hz, но там беше разглобен. Не съм сигурен дали показанието е същото на здрав датчик. Замерих моя - 10 Hz. Надух го леко с уста - няма промяна. Надух го по-силно и също и всмуках - променя се от 7 до 12 Hz. Явно работи, но не съм сигурен дали измерената честота е в нормални граници. Откачих жиците на датчика - пералнята се държи по същия начин.

Идеи какво да и правя?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Изключи ли от контакта за някое време?
GalinBelos - специалист
F05 - Pressure switch jammed on full
Това намирам в нета за тая грешка . Освен с да пробваш с нов датчик , не виждам друг вариант . Явно програматора отчита че пералнята е пълна , пуска да източва , пак няма промяна в показанието на датчика за ниво и бие грешка . Огледай и куплунзите с които датчика се свързва с платката , да няма нещо кородирало и от там да дава грешка . Или евентуално за пукнати спойки на платката във веригите на тоя датчик .
Tiger - специалист
чет мар 19, 2020 3:18 pmn_a написа:
Изключи ли от контакта за някое време?
Да. В началото след по-дълго изключване и след това пускане на програма веднъж подкара помпата. Вече не я подкарва.
GalinBelos написа:
F05 - Pressure switch jammed on full
Това намирам в нета за тая грешка . Освен с да пробваш с нов датчик , не виждам друг вариант . Явно програматора отчита че пералнята е пълна , пуска да източва , пак няма промяна в показанието на датчика за ниво и бие грешка . Огледай и куплунзите с които датчика се свързва с платката , да няма нещо кородирало и от там да дава грешка . Или евентуално за пукнати спойки на платката във веригите на тоя датчик .
Куплунгите са добре. Кабелите отиват в една кутия в задния долен ъгъл, заедно с още много кабели, предполагам това е "мозъка". Опитах се да го извадя, разкачих 2 букси, но се отказах. Не виждам коя букса къде е, а кабелите го държат и не мога да го извадя на вън. Поръчах датчика. Утре ще видим.
Tiger - специалист
Оказа се от датчика. Въпреки, че и новият дава същите Hz.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 20, 2020 2:58 pmTiger написа:
Оказа се ..
:-) Имаш два хубави дена за прането, после дъжд, сняг...
Tiger - специалист
пет мар 20, 2020 5:24 pmn_a написа:
:-) Имаш два хубави дена за прането, после дъжд, сняг...
Важното е, че се оправи преди да затворят пътищата :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 20, 2020 10:43 pmTiger написа:
пет мар 20, 2020 5:24 pmn_a написа:
:-) Имаш два хубави дена за прането, после дъжд, сняг...
Важното е, че се оправи преди да затворят пътищата :)
Winter Is Coming
:evil:

Тема "Ariston грешка F05 - свършиха ми идеите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: