• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
moimoimoi - майстор
това даже не е правено в китай.
Abadon6555 - помощник
съб мар 28, 2020 12:51 pmESPACE написа:
Това не е стартер, а кондензатор. Вероятно въпросната лампа се е палила от електронно устройство.

Всъщност, сега гледах един каталог на Philips и там дават 11W да се пали с 36W дросел. Въпросния кондензатор ограничава тока и няма да изгори лампата. Притеснява ме присветването в основата на UV-C лампата обаче. Прилича като наистина да има стартер в него, въпреки че не се наблюдава промяна в загряването на жичките. Не се разбира въпросното святкане дали е от основата, или е отражение от опит за запалване. Напиши пълните данни на лампата.
Благодаря! Дросела е "ключа от бараката".

Днес успях да намеря два 18W. Свързах ги последователно и лампата запали от четвърт. Явно това 9W, което ми казваха че е мощността не се отнася за консумацията а сигурно е излъчваната UV-C мощност....

Тъй като лампите идват от Калипетрово и както вече писах нямат придружаваща документация, не мога да кажа нищо повече за тях.
ESPACE - майстор
Само с един не пали ли?
Abadon6555 - помощник
нед мар 29, 2020 6:59 pmESPACE написа:
Само с един не пали ли?
Само с един мига, като в клипчето.
hidrazin - майстор
нед мар 29, 2020 8:39 amAbadon6555 написа:
...Четох във форума стари теми по въпроса, преди да пусна тази тема. Там пишеше, че тези двупинови G23 са със вграден стартер.
...Смятах, че свързването е едно и също и че лампите са едни и същи. Явно съм сгрешил във предположенията си.
...Клипа е на моята лампа.
...На лампата не пише нищо.
Двупиновите G23 са два модела.
Например UV-9W и UW-9W-L и точно в тая буква е ключът за бараката.
Тези без буква L са вътре с кондензатор (който няма нищо общо със стартер) и са само за електронни баласти.
Тези дето имат буква L накрая са с вграден стартер и искат задължително да се палят с дросел а не с електронен баласт.
Твоята е с вграден стартер.
нед мар 29, 2020 6:23 pmAbadon6555 написа:
Днес успях да намеря два 18W. Свързах ги последователно и лампата запали от четвърт. Явно това 9W, което ми казваха че е мощността не се отнася за консумацията а сигурно е излъчваната UV-C мощност...
С тези два последователно свързани дросела по 18W си направил дросел 9W - демек козата си сака пръч.
Това че лампата е марка "NO NAME" и затрудненото палене навежда на мисълта че е откровено менте.
Вероятно лампа със средно налягане и тези 9W са консумираната мощност.
От нея очаквай UV излъчване с мощност в интервала 0,6-2W докато качествените 9W (докато са нови) излъчват около 5-5,5W в UV спектъра.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Свързване дросeл за UV-C G23 лампа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: