Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Trifun - специалист
Здравейте, колеги.
Наскоро си закупих от Китай една лед лента с интегрални схеми WS2811. Лентата е с 96 светодиода на метър и по каталожни данни я дават с мощност 28.8 W / M. За 10м лента това прави 288 вата. На 12 V това са си 24 А ток, което е абсурдно. Лентата я дават с едни накрайници с едни тънки кабелчета, може би 0.4 мм^2. Мерих тока на лентата с уред - движи се между 2.8 - 3.2 А. Само за белите светодиоди е малко повече - близо 4 А . Тези стойности за 10м лента ми се струват нормални , но 24 А ми се струва абсолютно невъзможно. Вие как мислите ? Само да кажа, че я захранвам с едно 150 W захранване и то се затопля съвсееем леко ...
Прикачен файл:
Screenshot_20200324-232653_AliExpress.jpg
tzetz009 - специалист
съб мар 28, 2020 10:48 amTrifun написа:
Здравейте, колеги.
...... Тези стойности за 10м лента ми се струват нормални , но 24 А ми се струва абсолютно невъзможно. Вие как мислите ?......
Брата китаец е прав за ватовете , но ... ! Това са едни голи тактико-технически (ТТ) данни . Никой RGB контролер няма да ти пусне трите цвята ( R , G и B ) едновременно на 100% за да изкараш що годе бяла светлина . Даже и само два цвята няма да пусне пак на пълни 100% . Т.е. без контролер мо'е да напънеш лентата да свети яко на истинските си ватове ( и без алуминиева подложка ), ама това си е само на твоя отговорност :-D !!!

:partyman: :partyman: :partyman:

Тема "led лента WS2811 - мощност ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: