Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, имам питане за един предпазител, който се води littlefuse 1/16A (62,5mA) на 125V, в България някъде мога ли да го намеря и ако не, мога ли да го заменя с нещо друго със сходните размери. Другият ми въпрос е за един метален филмов резистор, който е 54 ohm с толеранс ±0,1% и е 1/4W(до колкото съм запознат), мога ли да го намеря в БГ и ако не, проблем ли ще е да го заменя със стандартен 54 ohm резистор с по висок толеранс, защото съм гледал, че някой го правят. Тези елементи са от барабан на принтер. Благодаря ви предварително.
Прикачен файл:
FullSizeRender.jpg
MamaMy - майстор
Това 1/16 е предпазител. Той служи да изгори при първоначално пускане на нов барабан и така да укаже това обстоятелство на машината. При смяна с неподходящ гори контролера. Тока за неговото изгаряне се изработва в самия процесор. Специално този модел се ползваха много от Минолта на времето.

https://arbikas.com/product-p-littelfus ... 31-v1.html
вт апр 07, 2020 1:07 amMamaMy написа:
Това 1/16 е предпазител. Той служи да изгори при първоначално пускане на нов барабан и така да укаже това обстоятелство на машината. При смяна с неподходящ гори контролера. Тока за неговото изгаряне се изработва в самия процесор. Специално този модел се ползваха много от Минолта на времето.

https://arbikas.com/product-p-littelfus ... 31-v1.html
Да аз знам за какво служи. Eй колко го търсих дори и в този сайт и не можех да го намеря, явно не съм го тъсил правилно. Благодаря ти много. А метално филмовия резистор, можеш ли да го намериш или ако го заменя с обикновен проблем ли ще е.
nbr - специалист
Резистора мисля е 56ohm, за толеранса не мога да помогна.
ср апр 08, 2020 8:18 amnbr написа:
Резистора мисля е 56ohm, за толеранса не мога да помогна.
Да, извинявам се, не знам защо съм написал 54 ohm, 56 e.

Тема "Въпрос за резистор и предпазител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: