Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,

Притежавам микровълнова фурна Electrolux E11 800W, модел: EMS2140, с магнетрон 2450MHz.
Имах проблем със слюдата на изхода на вълновода от магнетрона. Беше остаряла и нагоряла. Подмених я с нова.

Преди да затворя микровълновата, реших да я изпробвам и забелязах искри в основата на двигателя, въртящ стъклената чиния.
Като следващ проблем е, че се получава загар в основата на палеца, въртящ стъкленатга плоча в микровълновата фурна.
При продължителна употреба (включена микровълнова по-вече от 1 мин), се отделя неприятна миризма на горяща пластмаса (от палеца), основата на палеца се овъглява, дори поледният път се потпали. Вече смених три палеца (които до сега съм ги купувал от едно и също място).
Запознах се със съвети на колеги от други форуми (сигурно звучи тъпо - извинявам се за което).
Почистил съм камерата на фурната, отвътре, а така също пространството във вътрешността на микровълновата,кам където е двигателя - няма нагар, ражда (корозия) или други дефекти. Там, където се беше обазувала корозия с времето (фурната е на по-вече от 10 години), съм я отстранил и мястото съм го напръскал с няколко слоя бял емайллак.

Всякакви разумни идеи или обяснение на проблема се приемат с благодарности.
Поздрави на всички!
Светозар
lov - майстор
Фурничката ти си е напълно в ред и не я обвинявай.
Смени магазина от който си купуваш палеца. Не са изработени от подходящата пластмаса. Така че и да купиш нов ще е направен от същата боклучива пластмаса. :)
Brassmonger - специалист
Някъде има остри метални елементи или не замасени такива. Провери отново. Може боята да е изолатор някъде.
MamaMy - майстор
Сложи при пробата чаша вода вътре. Няма товар.
lov - майстор
И без товар не би трябвало да има искрене във палеца. Кой знае от каква вторична пластмаса са шприцвани палците. А даже няма и да се учудя ако е замърсена с метален прахоляк.

Тема "Проблем с микровълнова фурна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: