Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
StanTheMan - помощник
нед май 10, 2020 8:50 amkozl написа:
Нова въпрос.
След като си свалил главния в ГРТ - горе никъде няма ток. :roll:
После си откачил един проводник, който мислиш, че е за силовите и си завил главния в ГРТ.
И при 3 отвити башона в ап.табло - светеше ли в коридора?
След като ги зави светеше ли в коридора?
Другото което си описал при откачен проводник ли е?
До тук да, при откачен проводник все още:
съб май 09, 2020 11:54 pmStanTheMan написа:
Слязох отново долу, смъкнах главния бушон, закачих си откачения кабел...
От тук надолу съм описал като върнах проводника на мястото му какво стана.

Иначе си светеше в коридора - и при завити, и при отвити. Коридорът е включен директно долу на шината още на първия бушон - “силови” - вижда се на снимките. Това и допълнително съм проверил с дърпане на кабела, като разглобих ключа, че фазата тръгва надолу към ключа и се връща нагоре след това - тук няма изненади.
нед май 10, 2020 8:50 amkozl написа:
Филмът продължава: Продължих с опитите и завинтих All+осветление предпазител - тук нямаше изненади, всичко си е, както преди - свети си осветлението заедно с "обикновените" контакти си имат фаза. Не знам какво, обаче,
Добрата новина до тук е, че нямам 2 влизащи фази в апартамента
То на повечето им е ясно от началото, че нямаш 2 фази щото щеше да имаш междуфазово късо. Имаш 2 проводника от една и съща фаза и най-вероятно случаят е като:
нед май 10, 2020 7:38 ammoimoimoi написа:
пп: скоро бях в София и в едно блокче на Раковски 40 инсталацията беше подобна: захранването идва в една разклонителна кутия до таблото и от кутията се захранва някаква линия преди таблото,а самото табло също само с 3 предпазителя въпреки че апартамента беше с 5 стаи.
В т.ч. и на мен - още в първия пост съм посочил, че подозирам "целта" да е усилване на инсталацията :)
Ще проверя дали има такова етажно табло/кутия.
Иначе по подозрението за преграждане на апартамента - няма как, апартаментът си е идентичен с тези на съседите по другите етажи, а и напълно съвпада с оригиналния нот.акт :)

Отделно да успокоя всички, за да няма излишно напрегнати и съответно пишещи колеги: Инсталацията, както посочих и по-рано, ще се преправя и то с главното участие на специалист. Все още градим проекта за това, като трябва да се реши дали новата ще лежи частично на съществуващата или 100% ще е нова с проводници по тавана, т.к. възнамерявам да слагам вата на тавана.
Но преди това, Колеги, ще установя и оценя какво е положението със сегашната инсталация, за което благодаря на всички, които ми помогнаха до тук! Аз няма как да неглежирам факта, че при смъкнати предпазители в апартамента, аз си пусках прахосмукачката в спалнята, а сега след един малък опит и в крайна сметка без никаква промяна в направата на инсталацията тази фаза отгоре изчезна яко дим :?
Единствено трябва да ви се извиня, че миналия път не си бях подсигурил пробна лампа, което го отчитам като сериозна грешка от моя страна в случая!
moimoimoi - майстор
от старата инсталация най добре не ползвай нищо
StanTheMan - помощник
чет май 14, 2020 6:53 ammoimoimoi написа:
от старата инсталация най добре не ползвай нищо
Осветлението :?:
hidrazin - майстор
С тези проводници НИЩО !!!
:partyman:

Тема "Казус как е изградена ел. системата вкъщи" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook: